Noc, kdy nesvítil měsíc

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Strhující vyprávění o hromadném útěku britských a amerických válečných zajatců z německého zajetí, který vešel do historie 2. světové války jako „Velký útěk“. Autor, který tento útěk prožil, líčí množství nejrůznějších pokusů o útěk, z nichž mnohé byly nesmírně kuriózní. Zmiňuje se o neuvěřitelných praktikách příslušníků SS v lágrech, o zvěrstvech gestapa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180718/noc-kdy-nesvitil-mesic-180718.jpg 4.56
Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Koala
Originální název:

Moonless Night, 1983


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Noc, kdy nesvítil měsíc

vodovodnice
03.06.2021

Na tuhle knihu jsem narazila úplnou náhodou, ale zaujal mne obsah a protože mne toto téma zajímá, s chutí jsem se vrhla do četby.
Knížka je napsaná velmi čtivě, příběh Artura a jeho života zajatce do posledního dne války je doslova ohromující. V mnohém to měl jednodušší, nebyl žid, ale zajatý anglický voják.
Ale životní energie, se kterou se neustále pokoušeli o útěk, nevyšel jeden, zkusili druhý způsob, vynalézavost... Taky je neuvěřitelné co všechno jim prošlo, zaplaťpánbůh, protože jiní byli za to okamžitě zastřeleni.
Velmi obdivuji všechny co si jakýmkoliv zajetím museli projít.
Skvělé je, že kniha obsahuje i fotografie z táborů - tunelů, hlavních aktérů.
Pak v knize také najdete přílohu s krátkými vysvětlivkami k jednotlivým událostem, které by ale odbočovali od tématu, ty najdete na konci knihy.
A pak je tam příloha pár témat (dovysvětlení), která jsou obsáhlejší a ty jsou také na konci knihy.
Co je skvělé, že díky přílohám, je i člověk neznalý daného tématu / historie - v obraze. Díky číslování si může člověk vzadu přečíst dovysvětlení a zároveň to nepřekáží ve vyprávění.
Kniha je moc povedená i co do doplňujících informací a krásně se čte.

LaKrec
31.10.2013

Perfektní kniha přečtená jedním dechem. Doporučuji také film Velký útěk z roku 1963.