No Future!

Sex Pistols, Exploited, Clash a UK Subs sice reprezentují britský punk, ale jeho scéna je mnohem širší, patří k němu oi i anarcho punk. Knížka v rozhovorech s klíčovými protagonisty scény zachycuje vývoj ostrovního punku od pub rocku až ke grind coru Napalm Death i pohled muzikantů na tvorbu a její dopad. Ukazuje význam provokace i vzpoury proti zavedeným normám. Není jen o hudbě, ale o hlavně o idejích a názorech a snaze být nezávislý a vyjadřovat se po svém bez omezení. Současně zachycuje, jak se proměňovala britská společnost od poloviny sedmdesátých let do současnosti a jaký vliv na ní měli politici od labouristů poloviny sedmdesátých let přes konzervativní Maragrtet Thatcherovou až po představitele nové levice Tonyho Blaira a jak se vyrovnávala s dopadem válek o Falklandy a v Iráku. Své názory zde vyjadřují také členové kapel Toy Dolls, Damned, Conflict, Buzzocks, Chumbawamba, Lurkers, Napalm Death, Sham69, Vibrators, Stranglers aj....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/100829/no-future-4M9-100829.jpg 4.310
Literatura naučná, Umění
Vydáno, Maťa

Kniha No Future!

Vicious553

Kniha je super Sex Pistols a spol. poslouchám už 5 let (je mi teprve 13) a hledal jsem knihu ve které bude dobré čtení o mých oblíbencích i jiných kapelách a právě tato kniha splnila má očekávání.

Ladys

Slušná sbírka rozhovorů se členy kapel, které měli a mají důvod existovat.
Díky tomu, že autor posbíral rozhovory se spoustou lidí, je kniha pestrá na názory, pohledy na punk, politiku, apolitiku, kulturu, muziku jako fenomén a vlastně je tím i výjimečná. Dát si tu práci a dát dohromady knihu autorizovaných rozhovorů.
Dobrá práce, pane Švamberku.

nathan8905
24.10.2015

Tato knížka mě nakazila svými zkazkami a vyznáním zmíněných hudebních "hvězd".

mlml
04.03.2013

Super knížka. Alax je opravdový znalec scény. Všem doporučuji.

Alex Švamberk
česká, 1961