No Future!

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sex Pistols, Exploited, Clash a UK Subs sice reprezentují britský punk, ale jeho scéna je mnohem širší, patří k němu oi i anarcho punk. Knížka v rozhovorech s klíčovými protagonisty scény zachycuje vývoj ostrovního punku od pub rocku až ke grind coru Napalm Death i pohled muzikantů na tvorbu a její dopad. Ukazuje význam provokace i vzpoury proti zavedeným normám. Není jen o hudbě, ale o hlavně o idejích a názorech a snaze být nezávislý a vyjadřovat se po svém bez omezení. Současně zachycuje, jak se proměňovala britská společnost od poloviny sedmdesátých let do současnosti a jaký vliv na ní měli politici od labouristů poloviny sedmdesátých let přes konzervativní Maragrtet Thatcherovou až po představitele nové levice Tonyho Blaira a jak se vyrovnávala s dopadem válek o Falklandy a v Iráku. Své názory zde vyjadřují také členové kapel Toy Dolls, Damned, Conflict, Buzzocks, Chumbawamba, Lurkers, Napalm Death, Sham69, Vibrators, Stranglers aj....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100829/no-future-4M9-100829.jpg 4.311
Žánr
Literatura naučná, Umění
Vydáno, Maťa
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha No Future!

Přidat komentář
Vicious553
06.09.2019

Kniha je super Sex Pistols a spol. poslouchám už 5 let (je mi teprve 13) a hledal jsem knihu ve které bude dobré čtení o mých oblíbencích i jiných kapelách a právě tato kniha splnila má očekávání.

Ladys
02.03.2019

Slušná sbírka rozhovorů se členy kapel, které měli a mají důvod existovat.
Díky tomu, že autor posbíral rozhovory se spoustou lidí, je kniha pestrá na názory, pohledy na punk, politiku, apolitiku, kulturu, muziku jako fenomén a vlastně je tím i výjimečná. Dát si tu práci a dát dohromady knihu autorizovaných rozhovorů.
Dobrá práce, pane Švamberku.


nathan8905
24.10.2015

Tato knížka mě nakazila svými zkazkami a vyznáním zmíněných hudebních "hvězd".

mlml
04.03.2013

Super knížka. Alax je opravdový znalec scény. Všem doporučuji.

Doporučujeme

Nikdo to tu nepřežije
Nikdo to tu nepřežije
Heroinové deníky
Heroinové deníky
Příběh umění
Příběh umění

Autor a jeho další knihy

Alex Švamberk
česká, 1961

Kniha No Future! je v

Přečtených15x
Knihotéce16x
Chystám se číst5x
Chci si koupit4x
dalších seznamech1x