Nikdy nevěř ničemu

Pražský počítačový poradce David Novotný nevyhledává dobrodružství ani změnu a daří se mu věci příští dobře předvídat - ovšem jen do chvíle, než se dozví o nečekaném dědictví až ve Francii. Laurent Montazand byl blízkým přítelem jeho strýce, ale Davida by nikdy nenapadlo, že mu odkáže svůj dům a restaurant v Normandii. Jaké pohnutky ho k tomu vedly? David se ocitá v nezáviděníhodné situaci - cizinec nerozumějící téměř nic francouzsky v městečku, kde ho všichni považují za nevítaného vetřelce. V Tournesolville se zvedne náhlá vlna zločinu - vloupání následují značně podezřelá autonehoda a šokující úmrtí... David pochybuje, že byla Montazandova smrt přirozená. Kolotoč otázek nebere konce - dokud málem nevezme konec sám hrdina......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63148/nikdy-never-nicemu-63148.jpg 3.88
Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Nikdy nevěř ničemu

čef
21.07.2019

Autorka zřejmě miluje Francii a tak děj umístila zde, i když by se v zásadě mohl stát i u nás. Ale to by potom nemohla psát o výborných francouzských jídlech a pitích a tak vůbec. No nic, toto jí trvalo asi do poloviny knihy a pak se to trochu více rozjelo a závěr nebyl zas tak špatný. Čtení na slabé dvě hodiny, které by jinak nevyužity propadly do propasti času nevyužity, takže v tomto případě ano.

Vojslava
27.05.2019

Ale ano, docela příjemný, velmi jednoduchý příběh s nepříliš krvavou kriminální zápletkou. Ale na romantiku francouzského venkova znám i lepší tituly; nicméně na rychlou dobrou noc vhodné čtení.

kika 13
03.07.2014

Česká detektivka,jednoduchý děj.Oddechové čtení.