Ničitel světa

Ničitel světa https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94678/bmid_nicitel-sveta-8Wk-94678.jpg 4 27 12

Nová hrozba přichází... Ubrání se Země invazi z jiné planety? Záhadné havárie stíhacích letounů vyvolají úvahy o možném ohrožení bezpečnosti Spojených států, proto se o událost zajímá i nejutajenější agentura vybavená nejmodernější technikou, Skupina Event, která si klade za cíl zachránit svět před neznámou hrozbou, tvorem nazvaným Ničitel světa. Skupina se zabývá klíčovými událostmi, které by mohly změnit osud světa. Po tom, co se stalo, pátrají i jiné skupiny a dochází k často nelítostnému boji o prvenství v získání prostředků, jak získat nadvládu nad světem. (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , BB art

Event , 2006

woita
18.02.2022 4 z 5

Naprostá bomba! Kniha, která má téměř všechny atributy, které od podobného počínání očekávám - konspirace, tajná organizace, velké množství různorodé vojenské techniky, zbraní a vojáků, rakety a výbuchy, žádné klišé s ječicími dětmi o záchranu rodiny ala Válka světů s Cruisem či vidlákem a jeho brokovnicí proti emzákům, kteří zvalchovali jeho pole. K dokonalosti mi jenom vadil hlavní protivník, kterým byl (**SPOILER***) mimozemský dravec sloužící jako zbraň hromadného ničení (*_*). Uvítal bych klidně více podobných military titulů a z prostředí skupiny Event.

Richie1
23.08.2020 1 z 5

Jedna z mála knih, které jsem si pořídil ... a po přečtení se jí zbavuji. Slabý pokus o jakousi směsici scifi románu, thrileru, hororu i romantiky (ta je v románu úplně nejdebilnější). Začátek jsem ještě snášel dobře, ale postupně mně čtení znechucovala primitivnost dialogů, nesmyslnost dějů, nepromyšlenost a slaboduchost akcí ... a také ten idiotský americký patriotismus. Dočetl jsem to a knihu odhodil, další díly rozhodně shánět nebudu. 20%

Eyghon
28.09.2018 5 z 5

Úderné akční sci-fi, bitka s mimozemskými ničiteli je výborná. Určitě stojí za přečtení.

Michal156
11.07.2018 5 z 5

Velice čtivá kniha. Škoda, že další díly nebyly v ČR již vydány.

agnes25
13.06.2018 5 z 5

Naprosto skvělé čtení, nemělo chybu, žádná hluchá místa, napětí, mělo to šťávu a spád a rozhodně by stálo i za zfilmování.

Patapuf
03.04.2017 5 z 5

Ten příběh má nápad a spád až do konce... nejsou tam hluchá místa a je to parádní čtení...

trudoš
30.11.2015 4 z 5

Na Zemi ztroskotá mimozemská loď, v jejíž útrobách se skrývá krvelačné monstrum, vytvořené pouze proto, aby na planetě zničilo vše živé a umožnilo bezkonfliktní kolonizaci. Mezi životem a totální zkázou stojí pouze speciální americká jednotka zvaná Skupina Event, sestavená ze samých vědců, kteří kromě toho, že jsou ukrutně chytří, taky prošli tím nejnáročnějším vojenským výcvikem. Zápas o osud lidstva se rozhodne v Arizonské poušti a můžete si být jistí, že tohle nebudou pacifistická setkání třetího druhu.
Smícháte-li filmové trháky G. I. Joe a Godzilla, dostanete přesně to, čím román Ničitel světa je, včetně bravurních a velkolepých akčních scén. Necháte-li stranou béčkovou absurditu a nezbytný americký patriotismus, dostanete stoprocentní zábavu trvající bezmála čtyři sta stran. Davidu L. Golemonovi se tak povedlo vytvořit něco, co v žánru fantaskní oddechové military bude hledat konkurenci jen těžko. Hledáte-li ovšem něco serióznějšího, spíše bych radil obloukem se knize vyhnout.

lampernaqui
21.04.2015 3 z 5

Nebylo to špatné, ale přiznám se, že jsem čekal něco úplně jiného. Klasické scifi s vesmírnou invazí, záchranou celého světa malým dítětem a podobná klišé. Nakonec jsem dostal podivný mix čehosi, co vypadalo, jako kdyby horror Chvění (Tremors) natočil někdo od armády. Chytání podivného tvora, který je právě tím Ničitelem s velkým N. Čekal jsem vir, talíř, velkého gigantického robota, rozšlapávajícího papundeklové automobily, ale ne toto... byl to rychle se množící tvor. Ale četlo se to dobře a rychle, jen těch překlepů bylo v knize příliš.

Bob34
03.02.2015 5 z 5

Už dlouho jsem nečetl tak pěknou knihu na téma UFO.Pro mě hodně zajímavé téma.Skvělá knižka.

petka-2007
15.11.2014 5 z 5

Právě jsem dočetla a musím uznat, že jsem maximálně spokojená. Kniha se výborně četla, měla spád, zcela vtáhla do děje - opravdu mě to bavilo!

david4560
20.02.2014 5 z 5

Nejlepší kniha co jsem četl. Autor je bývalý voják takže kniha i když je sci-fi tak je hodně reálná na rozdíl od jiných autorů (např. Matthew Reilly kde některé jeho knihy připomínají film Komando s Arnoldem Schwarzenegerem).

ferda
01.05.2013 5 z 5

Začátek byl sice trochu zamotaný, protože jsem nevěděl kdo je kdo, ale pak to vzalo spád a četl jsem to jedním dechem.I když jsem tajně doufal , že budu konečně číst o válce s mimozemšťany a ne jen s nějakým monstrem.

Autorovy knížky

2011  80%Ničitel světa