Nic mi není! Pomoc nepotřebuju!

Nic mi není! Pomoc nepotřebuju! https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421563/bmid_nic-mi-neni-pomoc-nepotrebuju-mv9-421563.png 4 10 3

Mnozí lidé, kteří trpí duševní poruchou, si myslí, že jim nic není a že nepotřebují pomoc. U lidí se schizofrenií a bipolární afektivní poruchou se jedná o zhruba polovinu, podobně jsou na tom lidé se závislostí či poruchou příjmu potravy, a svůj stav často podcení i lidé s depresí nebo úzkostnou poruchou. Také lidé, u nichž se rozvíjí demence, mají často problém nahlédnout, že se jejich stav zhoršuje. Autor se ve své práci inspiroval životním příběhem svého bratra, který onemocněl schizofrenií, a na řadě příkladů z jejich společného života a ze své praxe ilustruje, jak složité je přimět člověka s duševní nemocí akceptovat léčbu. Knihu uvítají psychiatři, psychologové, blízcí lidí s duševní nemocí.... celý text

Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Portál

I am not sick! I don't need help! , 2007

los
22.04.2021 1 z 5

dva roky jsme se pokoušeli podle Amadorovy metody LEAP/4P postupovat, výsledkem byla ještě větší manipulace nemocného s celou rodinou; to samozřejmě neznamená, že metoda je špatná, ale není vhodná pro každého

knihyKeMne
13.10.2020 5 z 5

Velmi přínosná knížka pro všechny, kdo mají v rodině psychicky nemocnou osobu, která odmítá léčbu. Je to často boj zanechávající jizvy na vztazích. Zde se dozvíme, jak takové osobě (a vlastně i vzájemným vztahům) účinně pomoct. Největším překvapením pro mě bylo, že jejich popírání nemoci je pro ně realitou, symptomem, nikoli tvrdohlavostí.

hu_87
27.05.2020 4 z 5

Prakticky zaměřená kniha se spoustou příkladů z praxe. Ideální pro každého, který má příbuzného s nějakou psychickou poruchou.

lékař a pacient léčba, terapie duševní poruchy, duševní nemoci anozognózie

Autorovy knížky

Xavier Amador
kubánská
2019  82%Nic mi není! Pomoc nepotřebuju!