Nežnosť

Nežnosť https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143720/bmid_neznost-zkj-143720.jpg 4 129 39

Mladá Nathalie je krásna melancholická vdova, úplne oddaná svojej profesii, rešpektovaná kolegami, od ktorých si drží odstup. Markus je jediný Švéd v jej tíme, nie je ani atraktívny, ani zaujímavý, ničím nevyniká a je z Uppsaly. Nečakaný bozk od šéfky, keď jej prinesie spis číslo 114, otrasie ich istotami i stereotypmi a spustí sériu nečakaných „pohrôm“. Ako sa to skončí? Vtipný, dojemný a subtílny príbeh o správaní zaľúbených sa odvíja v 117 častiach bravúrne napísaného textu a patrí ku knihám, ktoré prečítate na jeden dúšok.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovart (SK)

La délicatesse , 2009

maid
24.06.2015 4 z 5

Něžnost byla něžná, možná někdy až moc. Na druhou stranu je to kniha, ze které si chcete dělat výpisky všem skvělých hlášek, citátů a pravd o životě. Například si vždy na prvním rande budu dávat meruňkový džus ( jen pro pořádek, vždy preferuji džusy, takže na tomto jsme se s autorem shodli).
Začátek byl fajn, pak se tempo trochu zpomalilo, ale tak od půlky to bylo zase fajn. Bylo to pěkné, romantické a něžné.

Heyhey
21.04.2015 4 z 5

Prvních 70 stran jsem si nemohla zvyknout na pomalé tempo příběhu. Ale pak se mi kniha začala líbit čím dál víc. Originální jsou kratičké vysvětlující a doplňující kapitoly. Krásný příběh.

Veggi
15.03.2015 2 z 5

Knihu jsem přečetla na doporučení kamarádky. Nemohu jí hodnotit skrze hvězdy, protože to "není můj šálek kávy". Tento příběh mi přišel polovičatý, naivní, potřebuji trochu více informací o životě postav a na poetické příběhy asi nejsem....

Neverdin
18.01.2015 4 z 5

Krásná poetická oddechová kniha. Velmi křehce a něžně psaný příběh lásky (i smutku) v mnoha jejích podobách. Když si ještě pustíte k některým kapitolám hudbu, kterou v některých situacích hlavní postavy poslouchají, tak máte skoro pocit že ležíte v zahradním křesílku ve Francii, někde u krásného domku v Provence a vedle na zahrádce si Nathalie hraje s Markusem na schovávanou.

magnolia
08.12.2014 4 z 5

Knížku jsem si přečetla podruhé, pro osvěžení paměti (po nedávno přečtené jiné knize tohoto autora). Je to takové zvláštní, francouzské, romantické a snové - četla se mi hezky, i podruhé. A konec je nejhezčí.

Ivaksa
10.09.2014 1 z 5

Průměrný román podal autor stylem, který nezapře inspiraci Milanem Kunderou. Některé efektní obraty vyloženě vykrádá.
,,...Necítit už tíhu každé vteřiny. Chtěla se shledat s lehkostí bytí, byt' nesnesitelnou..."
Kniha po slibném začátku sklouzne do zcela předvídatelného a ničím nezajímavého děje s jalovými dialogy. Jedna z postav na začátku, u níž cítíte slibný potenciál, zmizí a už je nevyužita.
Měla jsem pocit, jakoby autor chtěl mít od poloviny knihy už rychle hotovo.
Samotná romantika v této knize působí kýčovitě a vtip kterým je Foenkinos ,,proslulý" může působit místy až trapně.
,,...Co to děláš?"
,,Dívám se ti za lub"
,,Jak to myslíš?"
,,Dívám se ti za lub, protože cítim, že za ním něco máš"...........
Autorova kniha Erotický potenciál ...byla originálním a příjemným úletem, Něžnost však talent spisovatele nepotvrdila.

vakuloid
07.04.2014 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, na druhý pokus se to povedlo a nelituju, hezké, milé, klidné....

niknikita
06.02.2014 4 z 5

Francouzské a něžné přesně takové, jak říká název. O to víc si cením skutečnosti, že autorem je muž.

Sisi11
17.01.2014 4 z 5

Něžný a jemný příběh francouzské lásky.

psirena
26.10.2013 4 z 5

Název něžnost (la délicatesse) naprosto odpovídá příběhu Nathalie a Marcuse. Je to roztomilý něžný příběh. Celá knížka je doplněna maličkými vsuvkami typu : odkud pocházejí PEZky, úryvek knížky, kterou čte hrdinka, recept jídla atd.
Celkově vzato i když je to roztomilý příběh, vím, že jedno přečtení mi stačí a už se k ní nikdy nevrátím. A kdybych si tuhle knihu nepřečetla, tak bych o nic nepřišla.

danuska
14.06.2013 4 z 5

Zaujimava kniha, miestami zabavna, aj ked ja som to nejak nepochopila.

evasamankova
10.04.2013 4 z 5

Sice velmi krátká, ale přesto krásná kniha. Samotný příběh je poměrně jednoduchý a obyčejný, ale autorův styl a vyjadřování z něj dělají příběh neobyčejný. Francouzská něžnost vyjadřování. Lidské, smutné, humorné..

Konfety
22.01.2013 4 z 5

Krásný, jednodochý příběh dělaný akorát na nedělní odpoledne. Za odpoledne máte přečteno a večer si můžete pustit film s božskou Audrey Tautou :)

KKlara
04.12.2012 3 z 5

Na můj vkus až příliš ... snové? Ale možná mi to jen nesedlo do nálady.

Renava
28.11.2012 4 z 5

Príbeh nežný ako názov sám. Kupodivu v sebe nenesie ani štipku sentimentality, dokonca ani romantiky, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Ak by sa kniha dostala niekomu do rúk bez toho, že by si všimol národnosť autora, nemohol by nezaznamenať charakteristický podtón a šarm, pre francúzskych spisovateľov tak príznačný. Nemôžem sa ubrániť dojmu, že pohodovosťou a nenútenosťou mi kniha čiastočne pripomínala štýl A.Gavaldy, možno aj z tohto dôvodu mi bola mimoriadne sympatická. Piaznivcom a konzumentom spomínanej spisovateľky Nežnosť určite sadne a pohladí čitateľskú dušu - veď čo iné očakávať od románu s týmto názvom....

MartinaP
10.11.2012

Také se připojuji ke chvále této knížečky. Milé, něžné, prostě la délicatesse.

simonabr
23.09.2012 4 z 5

Něžný a křehký milostný román, už se těším na film.

Boboking
22.08.2012 5 z 5

Skutečně famózní francouzský román. Kultivovaný, dojemný i vtipný. MIstrovský příběh.

liskarysava
13.08.2012 5 z 5

Opravdu něžné. Moc hezký příběh, krásná stylistika, těším se a filmové zpracování.