Neznámý Kimi Räikkönen

Neznámý Kimi Räikkönen je příběh člověka pocházejícího ze skromných poměrů, který prorazil až na vrchol exkluzivní profese pilota formule 1. Vedle Kimiho v této knize mluví jeho matka, bratr, manželka a důvěrní přátelé. Ke slovu se dostanou i další jezdci formule 1, šéfové týmů, mechanici, kondiční trenér, manažeři i úplně obyčejný fanoušek F1. Dočtete se toho spoustu o ježdění, rodině, důvěře, volném času a dramatických okamžicích v dosavadním životě tohoto zajímavého mladého muže. Neznámý Kimi Räikkönen je nespoutaná, vtipná a zároveň dojemná kniha. Odhalí svět rychlosti i těm, kteří se o motoristický sport nezajímají. Najdete tu také množství dosud nezveřejněných fotografií z rodinného archivu Kimiho Räikkönena. Dozvíte se, co říká člověk, který většinou nemluví, a co si myslí člověk, o kterém mnozí hodně vědí, ale málokdo ho zná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456356/big_neznamy-kimi-raikkonen-prvni-a-posl-4Vv-456356.jpg 4.237
Literatura faktu, Biografie a memoáry, Sport

Vydáno: , Timy Partners

Tuntematon Räikkönen, 2018

Kniha Neznámý Kimi Räikkönen

hippiesak

Na tuto knihu jsem se hodně těšil. Nebyl jsem sice nikdy velký fanda Kimiho, ale určitě patřil k mým oblíbenějším pilotům. Jsem samozřejmě fanda F1. Po dočtení knihy si tohoto borca více vážím a více se na něj zaměřím :) Je to borec s velkým B. Kniha byla super. Ale škoda pro autora Hotakainena, že jsem před časem dočetl knížku Steve Jobs od Issacsona. Ta byla totiž geniální. Tato kniha byla takový slepenec informací. Občas typu článků z časopisu. Ve výsledku je to ale kniha zajímavá, dokáže nám blíže popsat zákulisí F1. Dostane ode mě tedy 4 hvězdy a pro fanoušky F1 mohu doporučit :)

PastorMal13

Taková třináctá komnata Kimiho Räikkönena, nejznámějšího jezdce F1. Kniha pojednává spíše o životě tohoto Fina, než o závodech. Biografie je psaná pohodovým jazykem, takže se čte poměrně rychle. Autor, jak sám přiznává, není velikým fanouškem efjedniček, avšak to této knize vůbec nic neubírá, spíše naopak, přibližuje sport čtenáři, který není zrovna formulový fanatik.

Ena
28.11.2020

Skvělá kniha pro fanoušky tohoto jezdce, díky jeho spolupráci na knize se dozví mnoho věcí pod povrchem.

kozel89
12.10.2020

Řekl bych poněkud netradičně psaná autobiografie. Čekal jsem, že se začne pěkně od začátku a že o každém jeho angažmá v jednotlivých stájích bude nějaká ta kapitola. Trošičku mě mrzí, že to tak nebylo, protože kariéra u Sauberu, McLarenu a Lotusu zde v podstatě skoro vůbec nebyla zmíněna. Nicméně to ve finále až tak nevadí, protože kniha je napsaná velice čtivě a o Kimim se člověk dozví hodně. Po přečtení knihy si ho o to víc vážím jako člověka. Pro fanoušky Kimiho je tato knížka povinnost.

janina66
10.09.2020

Výborné. Tuto knihu o Kimim si pořídila moje dcera, protože obě mu moc fandíme od jeho začátku ve F1 i v rally. Dokonce jsme několikrát byly na velké ceně Rakouska. Kniha se mi líbila, že obsahuje jeho začátky, rozhovory se známými lidmi a spousty fotek. Líbí se mi Kimiho svérázný humor.

L_Into
06.03.2020

Skvělá kniha. Hotakainen odvedl výbornou práci. Napsal portrét člověka, jehož vystupování přímo svádí k tomu, aby životopisec přistoupil k šablonovitému popisu a snaze o senzační až bulvární čtení. Autor šel ale do hloubky, zabrousil i na citlivá témata, vyzpovídal velké množství Kimiho blízkých. Podle mě obdivuhodně vykreslil zajímavou osobnost se specifickým smyslem pro humor, která není sympatická každému, ale je bezesporu OPRAVDOVÁ - ve světě F1 je to vzácná vlastnost. Přiznám se - vždycky jsem pro Kimiho měla slabost právě pro jeho suché vtípky a přímočarost. Po přečtení téhle knihy si ho obrovsky vážím i jako člověka.

Azmodan
16.11.2019

Moc pěkná kniha o jedné osobnosti, kterou známe hlavně ze sedačky F1. Kniha pojednává o Kimim jako o člověku, otci, závodníkovi i závodníkovi ve formuli 1. Není to jen mapa a suchopárný popis jeho roků u Ferrari, je to biografie o člověku jako takovém.
Všiml jsem si, že někteří byli zklamáni tím, že to právě není kniha mapující jen závodní léta (ve F1). Mě to však nevadí, spíš nakopak. Dostal jsem tak komplexní obraz a možnost nahlédnout tak říkajíc "za oponu" člověka, který má svůj šarm, charisma a osobnost i ve světě "loutek", které sice některé z nich obdivuji, ale zpravidla se zmohou jen na "auto jede dobře, měli jsme problémi s pneumatikami". Kimi nanuk nebo Kimi koukající do blba, když o něm mluví Lewis to je něco jedinečného.
Tato kniha je právě o tomto výjimečném člověku, který bude osobností i za 30 let a to ne proto, že má jeden titul mistra světa F1 (navíc za Ferrari, což dle mě je jako mít všechny tituly kdekoliv jinde), ale proto, že to je prostě Kimi.
Knihu vřele doporučuji!!!!

Ďumbierka
26.09.2019

Túto knihu som musela mať. Vlastne mi bolo jedno čo tam bude vo vnútri napísané a ako to bude napísané.
Je to jedna z mála kníh o jazdcovi F1, ktoré v poslednom čase vyšli a v slovenčine, to ani nehovorím.
A každý fanúšik tohto športu už určite zaregistroval meno Kimi Räikkönen a možno aj nefanúšik.
Chlapík, čo jazdí formulu, nič moc nenahovorí alebo má rád dlhé žúrky. Muž, ktorý získal chtiac - nechtiac prezývku “Iceman”. Jazdec, ktorému skrátili meno, lebo Kimi sa pamätá lepšie, ako Kimi-Matias.
Ale to je asi všetko, čo kedy uniklo do sveta.
Každopádne je toto veľmi plytké zhrnutie jednej osoby. A ešte k tomu takej, ktorá sa stala majstrom sveta vo formuli 1.
Kimi si stráži súkromie, nebavia ho nudné kecy a rozhovory po pretekoch, keď nie je čo zaujímavé povedať, na nezaujímavé a zbytočné otázky.. Má rodinu, za ktorou sa vracia vždy po súťažnom víkende. Veľmi ich ľúbi.
Táto kniha ma tak prekvapila. Veľmi milo. Je to skvelé relaxové čítanie. Autor Kari Hotakainen to napísal podľa mňa ako pán! Naozaj som mala pocit, že sedím s nimi na gauči a sledujem ako Kimi hovorí do diktafónu, ako sa s nimi prechádzam po padoku a pýtam sa na Kimiho ostatných. Vôbec som netušila, aký mal život ako malý chlapec, ako sa do F1 dostal a niektoré veci ma dojali a na niektorých som sa skvelo pobavila. Dlho som sa nezasmiala pri žiadnej knižke. A teda niektoré Kimiho nápady, výstrelky a odpovede, prípadne poznámky...
Za mňa skvelosť!!
A teda nevedela som mnohé. Kimi je správny chlapík a v mojich očiach znovu stúpol. Ak vás láka sa dostať k informáciám o Kimim, a aj tak trochu nazrieť pod pokrievku luxusného a občas zákerného a rýchleho sveta F1, toto je naozaj dobrá voľba.