Neznámé Rumunsko

Neznámé Rumunsko https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174536/bmid_nezname-rumunsko-174536.jpg 3 2 1

Svědectví o bohaté a krásné zemi. Zajímavě psaný cestopis seznamuje s tváří Rumunska před padesáti lety, s jeho životem a s jeho přírodními zvláštnostmi, s městy i zapadlými oblastmi, s hospodářským děním, s bohatými kulturními památkami a jejich historií. Živě vypráví též o dějinách Rumunska a jeho význačných postavách.

katy238
06.09.2019 3 z 5

Knihu jsem si vzala jako naději na skutečného průvodce na cestu po Rumunsku a inspirovaly mě k tomu krásné černobílé fotografie v knize. Knihu jsem opravdu začala (vpravdě, na-přeskáčku), číst až na cestě a hodně jsem se nasmála. Autor dostal očividně jednu přesnou cestu nalajnovanou režimem s tajnými v patách a z toho musel vytěžit více než 300 stran vyprávění o zemi, kterou ani nesměl skutečně poznat. S ohledem na nelehkou dobu a upřímnou snahu autora nepadat jen do chvály režimu nelze hodnotit skutečně nízko, ale spíše než sonda do zvyků a geografických zajímavostí Rumunska se jedná se naivní vzpomínku na cynické časy, kdy se nesmělo nikam jezdit, ale musely se vydávat cestopisy.

Rumunsko cestopisy

Stanislav Richter