Neználek v Kamenném městě

Neználek v Kamenném městě https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56215/neznalek-v-kamennem-meste-56215.jpg 4 52 9

Neználek série

< 5. díl

Po dlouhé odmlce znovu přichází neposedný Neználek i všichni jeho kamarádi – Šroubek s Vroubkem, Čiperka, Všeználek, doktor Pilulkin i malenka Knoflenka. Tentokrát se vydávají na dobrodružnou výpravu na vorech po Okurkové řece. Po dlouhé plavbě se před nimi ve vyprahlé pustině objeví Kamenné město. Jejich obyvatelé návštěvníky zprvu považují za mimozemšťany, ale když se ukáže, že to jsou prachobyčejní malíčkové, přátelsky je přivítají a pozvou je, aby strávili nějaký čas u nich. Malíčci z Kvítečkova se nestačí divit – Kamenné město je vystavěno z oceli, skla a betonu, jídla nemají jména, ale čísla, místní jsou zcela ovládáni módními návrháři a muzea jsou plná zvláštního, „pastraktního“ umění. Přesto se však zdá, že obyvatelům Kamenného města cosi chybí. Když si knížku přečtete, dozvíte se, jak jim Neználek a jeho přátelé pomohli z jejich nesnází. Další pokračování oblíbených příběhů o dobrodružstvích malíčků z Kvítečkova z pera Nosovova synovce Igora, doplněné ilustracemi v duchu nesmrtelné tvorby Jaromíra Zápala.... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Knižní klub

Putěšestvije Něznajky v Kamennyj gorod , 2005

Marticka79
25.02.2023 5 z 5

Neználek v Kamenném městě, dětem se moc líbil. Mě osobně už o něco méně, vnuk Igor to neuměl tak krásně popsat ty příběhy jako jeho dědeček Nikolaj Nosov. Ale určitě doporučuji i tak, děti to nepoznají, hlavní bylo, že se zase setkaly s jejich nejoblibenější postavou Neználkem a jeho kamarády. :-)

jan0223
20.12.2021 3 z 5

Když jsem jí viděl, zajásal jsem, když jsem ji přečetl zaplakal. Kniha která pouze doplnila sbírku o Neználkovi. Snaha se cení, ale kvality původního Neználka nedosahuje. Hlavní postava splývá s ostatními človíčky a vše je takové hodně jednoduché a uspěchané, potenciál který nabízí se nevyužil. Třeba se to dnešním dětem bude líbit, ale mě který vyrůstal na původním Neznalkovi se to moc nelíbí, asi moc srovnávám.

Pavelpi
03.01.2021 4 z 5

Takže zase po dlouhé době čtu Neználka díky ČV. Původní autor již zemřel, ale jeho vnuk v tom pokračuje. Docela dobré to bylo, myslím, že se toho děti mohou chytit a pokračovat ve čtení. Rozhodl jsem se knihu darovat mé vnučce a tak bude mít zase pokračování hrdinů z Kvítečkova doma.

Bangadang
13.02.2019 5 z 5

Srdcovka která nadchne několik generací

vlkcz
28.07.2017 2 z 5

Kdo si přečte anotaci, ten víceméně ví, jak kniha bude vypadat a dál číst nemusí.
Autor bohužel nemá kvality svého dědy, takže i když příběh vystavěl v jeho duchu, zůstalo v podstatě pouze u nástinu knihy. Zoufale chybí jakékoli rozvinutí nejenom epizodních příběhů, ale také hlavní dějové linky.
Přečteno za hodinu a něco, jedna hvězda z piety k titulnímu hrdinovi mého dětství, ale tady vystupuje pouze jako jedna postava z mnoha (absence jednoznačné hlavní postavy je další z nedostatků). Pro současné děti, myslím, absolutně nezajímavé.

Roselunda 1928
16.06.2014 4 z 5

Je poznat, že to není od autora původních Neználků. Tenhle díl se mi asi líbil nejmíň. Ale i tak hezké........

tyzik.cejka
17.04.2013 3 z 5

divné malo neznalkovaté

misssicccka
28.02.2011 3 z 5

Také mám pocit, že tohle je už jen náhražka :(

Adriana.82
31.01.2011 4 z 5

Nikolaj Nosov to psal líp ... čtivě :)

Igor Nosov
ruská, 1962