Něžná tygřice

Něžná tygřice https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29366/bmid_nezna-tygrice-NMr-29366.jpg 4 13 4

Sbírka vtipných fejetonů a povídek, už třetí knížka autorky. První část nazvaná Trošku mrtvej pavouk vypráví o rodinném soužití s třemi malými chytrými synky, při jejichž výchově musí rodič někdy pořádně zapnout mozkové závity. Druhá část, Mys dobré naděje, obsahuje humorně láskyplné vzpomínky na dětství, prožité v šedesátých letech na malém českém městě. Autorka nezapře dlouholetou novinářskou praxi, má svěží styl, dokáže se vyjadřovat přesně a výstižně.... celý text

Madluska
26.09.2019 4 z 5

Na úvod: Davida Vávru mám docela ráda jako herce ve Sklepě, ale jako autor ilustrací mě dost zklamal, skoro bych se nebála napsat, že mi zážitek z knihy pokazil.
K samotnému textu - Dana Emingerová píše čtivě, svižně, lehkou rukou, nebojí se nechat čtenáře nakouknout za dveře vlastního bytu a vypadá to, že bere život s nadhledem a satirickými komentáři glosuje, cokoliv život přinese. Vlastně by mi to mělo vyhovovat, bavilo mě to, ale nemůžu říct, že jsem byla nadšená. Nápady na povídky a fejetony skvělé (při čtení jsem zjistila, že řadu z nich jsem četla už na internetu - Špenát a chlupaté nohy mi utkvěly v paměti nejvíc), ovšem to zpracování mi prostě tak docela nesedlo, zřejmě kvůli pointování nebo až přílišné stylizaci, proto jdu s hodnocením níž, ačkoliv jako oddychové letní čtení třeba pro ztrhané matky to jistě poslouží nadmíru dobře.

SSTknihy
03.03.2019 4 z 5

Vážně vtipné čtení. Především první část, ve které autorka s neuvěřitelnou přesností a citem pro pointu popisuje svůj poněkud divoký rodinný život s manželem – válečným reportérem, a jejich třemi syny. Druhou část tvoří soubor fejetonů, ve kterých vzpomíná na své dětství a rodinu. Časově tak vlastně předchází první části, jejich tempo je pomalejší a vyznění komornější.

Miláček484
25.11.2018 5 z 5

Moc milé a příjemné čtení, přečetla jsem za jedno odpoledne při léčení z nachlazení.

Niki
29.07.2011 5 z 5