Nezlomený

Nezlomený https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153823/nezlomeny-153823.jpg 5 213 56

Skutočný príbeh z druhej svetovej vojny o prežití, odhodlaní a odpustení. Jedno májové popoludnie roku 1943 sa americký bombardér zrútil do Pacifiku a zmizol. Zostali po ňom len roztrúsené trosky a mastné fľaky oleja, benzínu a krvi. A potom sa to stalo – na hladine sa objavila niečia tvár. Bola to tvár mladého nadporučíka, bombometníka, ktorý sa úpenlivo snažil dostať sa k záchrannému člnu a vliezť doň. Bol to začiatok jednej z najneobyčajnejších odyseí druhej svetovej vojny.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Válečné
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Unbroken: A World War II Story of Survival, Resilience, and Redemption , 2010

davedino
08.03.2016 5 z 5

Dech beroucí příběh. Ukázka toho, co je člověk schopný vše vydržet.

anavi2009
07.03.2016 5 z 5

WOW.. Dočetla jsem o víkendu a pak si hned na youtube hledala videa s Louiem Zamperinim.. POZOR, HODNOCENÍ OBSAHUJE SPOILERY :) Jsem ráda, že jsem dřív četla než viděla film. Ten prý končí osvobozením. Kniha na mě velmi zapůsobila, ještě teď na ni myslím a jsem plná dojmů a obdivu. Jestli jsem si myslela, že němci byli největší kruťáci se svými koncentračními tábory, tak japonci se jim velmi vyrovnali. Louis Zamperini byl pro mě obdivuhodný nejen tím, co všechno dokázal přežít, ale hlavně tím, jak se se vším dokázal vyrovnat a odpustit.

zulanek
06.03.2016 5 z 5

Dočteno! Přemýšlím,jak popsat nepopsatelné! Na tohle slova nestačí. Při čtení se stáváte součástí strhujícího děje,máte pocit,že trénujete na olympiadu,že sedíte v bojovém letounu vedla Zamperiniho,že se s ním plavíte na záchraném člunu,že prožíváte v zajateckém táboře stejné útrapy,krutosti a nelidské zacházení,jako on! Strnete úžasem,že se taková hrůza dá vůbec přežít,kolik síly a vůle k životu museli zajatci mít! Zamperini přežil a je neuvěřitelné,jak si se svým životem poradil dál. Ale to už si musíte přečíst sami,je to opravdu fantastický příběh člověka,který se nedal zlomit!

creassy
04.03.2016 5 z 5

Knížka se mi líbila. Uvědomila jsem si, jak ,,malé" problémy máme my teď, kde žijeme, proti tomu, co museli přežívat lidé ve válce a zajatci, příp. trosečníci. Louis Zamperini je obdivuhodný člověk a jsem ráda, za konec. Chci se podívat i na film, který jsem si odkládala k shlédnutí až po dočtení knížky a znásobit zážitek a dojem ve mně. Pro mě ponaučení z této knížky: už si nebudu stěžovat a vzpomenu si v těžké chvíli na Louieho :)

Pazdy
18.11.2015 5 z 5

Fantasicky napsaný příběh člověka, který toho přečkal opravdu hodně. Mě kniha donutila zamyslet se nad tím, čeho všeho je člověk schopný, ať už v negativním nebo pozitivním slova smyslu. Celá knížka je ohromně poutavá a vtažení do děje je opravdu velké. Od téhle knížky se mi odpoutávalo hodně těžko.

wir
03.10.2015

Působivý příběh jednoho neobyčejného pána.

Barbanka
16.08.2015 3 z 5

Určitě hodně zajímavá kniha. Je neuvěřitelné kolik strádání dokáže vydržet lidské tělo. S psychikou už je to už ovšem horší. Jen ten styl psaní mi nějak nesedl...Těším se na film, který prý režírovala Angelina Jolie.

andrea5516
12.07.2015 5 z 5

Kniha se zařadila do mých nejoblíbenějších, příběh je zachycen syrově, nechybí však dávka humoru. Takže se při některých částech přistihnete, že se smějete jak namazaní.

DominikaLibuše
09.07.2015 5 z 5

Knihu jsem zhltla za 4 dny. Také díky tomu, že jsem ležela doma s nohou v dlaze. Musím se přiznat, že zpočátku jsem přečetla jednu stránku a odložila jsem ji, protože mi přišlo, že mě rozptyluje styl, jakým je psána a nemohu se na text soustředit, jak bych chtěla, ale poté, co jsem ji znovu vzala do rukou, nemohla jsem přestat. A i ve spíše veskrze jednoduchém psaní jsem našla vážně zalíbení, jakési své kouzlo ta kniha má a mohu vřele jen doporučit.

silvercat-63
30.06.2015

Knihu v originále neznám, ale jsem toho názoru, že překladatelka ji popravila.

adnov
05.04.2015 5 z 5

Mohu potvrdit pocity které zde zminoval anb8, ALE v druhé polovině to už bylo lepší. A když si člověk uvědomí jak náročné to muselo být vše sepsat a dát dohromady, neb autorka se radila se spoustou (viz závěrečné poděkování) lidí včetně japonských překladatelů, tak klobouk dolů. Je to neobyčejný příběh silného muže a k tomu hodně faktů o válce v Pacifiku. Dozvědela jsem se opravdu dost nového. A nakonec jsem si zvykla i na styl psaní, který se k tomuto dílu přece jen hodí nejlépe.

Karcoolka2210
05.03.2015 5 z 5

Nemôžem dať tejto knihe menej ako 5 hviezd. O tomto človeku som sa dozvedela, až keď sa začal v médiach propagovať film (ten som ešte nevidela, ale určite si pozriem). A možno keby Louis nebol športovec, ktorý sa dostal na Olympiádu, tak by jeho príbeh niekde zapadol. Ale nezapadol. Louis bol výnimočne obyčajný chlapec, športovec, muž, vojak a pretrpel to, čo pretrpelo niekoľko tisíc ďalších mužov. No jeho príbeh nie len o jeho úspechoch, o jeho utrpení, ale aj o jeho duchovnom znovuzrodení a v tomto je pre mňa tento človek výnimočný. Mne osobne sa detailný štýl písania páčil, pretože som mala pocit, že tohto človeka poznám a takto mi bol ešte viac reálny. A ďalšie plus bolo veľké množstvo informácií o 2.svetovej vojne, ktorá sa odohrávala v Pacifiku, lebo ja osobne som o tom toľko nevedela. 2.svetová vojna sa mne spája s Európou a ešte možno Pearl Harbor, takže bolo to aj z pohľadu histórie zaujímavé čítanie. Môžem len odporučiť. AJ

Anne Leyyd
05.03.2015 5 z 5

Nezlomený je kniha, která mě za a) naprosto STRHLA, UCHVÁTILA, ROZERVALA NA KUSY a na konci mě zase POSLEPOVALA DOHROMADY. Příběh Louie Zamperiniho je neuvěřitelně silný a jsem si jistá, že nikoho, kdo se do něj začte, nezanechá chladným.

Pro mě osobně je pak dalším potvrzením toho, že na tomto světě se nic neděje jen tak a že tento svět „nevzniknul sám od sebe“, že ho NĚKDO musí řídit. Jsem neochvějně přesvědčená, že bez Božího zásahu by Louie nejen nepřežil, ale rovněž by nedokázal udělat to, co na konci udělal.

Laura Hillenbrandová píše tuto knihu svým nezaměnitelným stylem, kdy budete mít pocit, jako byste seděli ne vedle knihy (nebo s knihou), ale jako by vedle vás seděl někdo, kdo vám vypráví fascinující příběh, který se vám po dočtení uloží do paměti, a nikdo už vám jej z hlavy nedostane.

STRHUJÍCÍ. NEUVĚŘITELNĚ UVĚŘITELNÝ. NEZAPOMENUTELNÝ. KRÁSNÝ. KRUTÝ. LIDSKÝ. INSPIRUJÍCÍ. NEZDOLNÝ…

To jsou jen některá slova, která přes svou sílu beztak nedovedou vystihnout příběh, který se před vámi v Nezlomeném začne od 1. strany odehrávat…

qlenkaq
15.02.2015

Viděla jsem stejnojmenný film v kině a proto se moc těším i na knihu. Ve filmu je použito hodně násilí, ale nakonec celý příběh vyzní velice dobře. Dle filmu mohu doporučit.

lusila
02.02.2015 4 z 5

Pri čítaní tejto knihy som mala zo začiatku podobné pocity, ako sú v komentári nižšie, ale som rada, že som to nevzdala. Skutočne obdivuhodné, čo všetko dokáže ľudská bytosť zniesť...

anb8
30.11.2012 1 z 5

Četl jsem v angličtině. Došel jsem asi na 65% a pak jsem to vzdal. Motivace číst byla velká, spousta pozitivních komentářů na Amazonu měla zaručit kvalitu. Bohužel kniha je neskutečně nudná. Od začátku popisuje jazykem žáka základní školy krok za krokem v životě Louieho (V té chvíli Louie udělal to, pak udělal ono, a potom zase ono), prokládá to spoustou nedoložených tvrzení a zbožných přání (Toho dne uběhl Louie svou trať na pláži naboso za 4 minuty - kdyby v té době běžel závody, zcela jistě by zvítězil na Olympiádě) až po hrdinské snášení utrpení v zajateckém táboře, bohužel opět stejně naivním a obdivným způsobem. Vyhozených 15 dolarů, holt mají Američani jiný vkus.