Kult liekov - Recept na nežiaduce účinky a smrť

Kult liekov - Recept na nežiaduce účinky a smrť https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96959/kult-liekov-recept-na-neziaduce-ucinky-a-smrt-96959.jpg 4 18 3

Kniha Kult liekov je voľným pokračovaním predchádzajúceho titulu a autor John Virapen sa odhodlane púšťa do nečakaných odhalení tých, čo majú v rukách moc. Autor John Virapen sa označuje za naozajstného insidera farmaceutickej loby. Za 35 rokov medzinárodného pôsobenia v tomto odvetví, najmä však na poste riaditeľa pobočky spoločnosti Eli Lilly and Company vo Švédsku, zodpovedal za marketing niekoľkých liekov, ktoré mali vážne nežiaduce účinky. Šokoval svet svojím prvým vyznaním vydaným pod názvom Nežiaduci účinok: Smrť - Priznanie bývalého riaditeľa farmaceutického koncernu.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Zdravotnictví
Vydáno: , Slovart Print

Medicine Cult: A Prescription for Side Effects and Death

MadlenkaM
13.06.2016 3 z 5

Kniha je zajímavá. Zároveň působí dosti chaoticky. Hodně z informací, které autor uvádí se dá obtížně dohledat. Ovšem na základě toho nechci nijak tvrzení uvedená v knize zpochybňovat. Jen to chce po dočtení začít hledat a nespoléhat se jen na Johna Virapena. Koneckonců, záměr proč knihu napsal mi je záhadou, jelikož neměl 35 let problém se svědomím a v roce 2009 to s ním najednou pohlo... Takže kdo ví, co se za tím proč autor tuto knihu napsal skrývá.

vladceTyran
06.04.2016 5 z 5

v knize najdete jak jsou do velkého podvodu zapojené korporace, pro mě skvělé pokračování, jež mi otevřela oči.

Garik
08.08.2015 odpad!

Autor po dlhých 35-tich rokoch bezcharakterného života v službách zločinnej „Big Farmy“, kedy neváhal požívať všetky benefity, ktorých sa mu v hojnej miere dostávalo od jeho „vražedných“ zamestnávateľov, pričom po väčšinu času si bol vedomý korupcie a vôbec všetkého toho strašlivého zla (či to zlo aspoň tušil) páchaného aj ním samotným v mene biznisu s liekmi, naraz – po tom, čo ho vykopnú z firmy, pričom ho obabrú ako malé decko – zažíva mocný prerod a prebúdza sa do nového života konšpiračného teoretika. Nachádza nové životné poslanie, ktoré spočíva v zhŕňaní všetkej dostupnej špiny a jej kydaní na svojich niekdajších dobrodincov. Aspoň v tejto knižnej podobe tak ale činí dosť chaoticky, splieta piate cez deviate a má veľký problém utriedene a zrozumiteľne podať svoje myšlienky.
John Virapen píše vo svojej knihe o „kultúre strachu“, no on sám, aj prostredníctvom svojich kníh, šíri nie osvetu, lež predovšetkým strach. Strach, ktorý v bohatej miere používa ako svoj pracovný nástroj.