Nezačínejte stárnout

Nezačínejte stárnout https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225378/nezacinejte-starnout-225378.png 5 1 1

Psycholožka radí jak zpomalit proces stárnutí, jak se na stáří připravovat a jak se s ním vyrovnat. Připojuje i řadu tělesných cvičení, tipy na zdravou výživu a celkovou životosprávu. Přitom nenutí k hyperaktivitě a ke stálé demonstraci celkové svěžesti. Je to utěšené čtení, praktická příručka i populární psychologie.

Literatura naučná Zdraví
Vydáno: , Portál

Bien vivre, mieux vieillir

Cestovatelka136
18.03.2024 5 z 5

Knížka dává podněty k úvahám a činnostem, jak proces stárnutí co možná nejvíce zpomalit a žít co možná nejdéle příjemně, samostatně a důstojně. Vzhledem k tomu, že stárnutí začíná brzy, myšleny fyziologické změny již po 40. roce, kdy žádné příznaky stáří nevnímáme, je toto čtení velmi užitečné i pro mladší. Autorka poukazuje na tři typy stáří: úspěšné, neúspěšné, očekávané. Je na nás, zda se pokusíme první skupinu rozšířit. Kapitolky možno číst výběrově, nejen Spánek, Paměť, Výživa, Cvičení (to je zaměřeno na seniory) nebo Stárnutí, ale kapitolky Soubor nástrojů, Duševní návyky, Postoje a schopnosti - obzvlášť tyto jsou užitečné i pro střední generaci.

Autorovy knížky

1999  100%Nezačínejte stárnout