Než jsem zemřela

Než jsem zemřela https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452123/bmid_nez-jsem-zemrela-T3a-452123.jpg 4 116 51

Přežila nehodu – ale neměla. Ponurý psychologický thriller od autora Ledových sester Kath žije spokojený skromný život s manželem a plachou dcerkou na samotě hluboko krásných, byť bezútěšných vřesovišť v Dartmooru. Pak se ale náhle probouzí z kómatu – s neurčitou vzpomínkou na autonehodu a s dočasnou ztrátou paměti. Něco je špatně. Její blízcí jí nepohlédnou do očí. Jak se Kath postupně navracejí střípky paměti, uvědomuje si, že to, co se jí přihodilo, rozhodně nehoda nebyla. Její svět pohlcují temnota, hrůza a panika.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

Just Before I Died , 2018

Lusle
09.02.2021 5 z 5

Skvělá kniha, napínavá, ponurá, vynikající, nešlo přestat číst.Těším se na další knihy tohoto autora.

něcosivymysli
01.02.2021

Knížka mě mile překvapila, za krásně ponurou atmosféru a čtivost má u mě body navíc. Ale ten konec už trochu moc, neuškodilo by ubrat. I tak se přikláním k 5 hvězdičkám :)

MMacicekk
25.01.2021 5 z 5

Autor napsal další skvělý psychologický thriller s ponurou atmosférou, kterou úžasně dokresluje místo, kde se děj odehrává. Tím jsou vřesoviště v Dartmooru, hluboké a krásné, ale ležící daleko od civilizace. Panuje zde nelítostná zima, která vás jen ubezpečí v tom, jak těžký je zde život. A nesmím zapomenout na nepropustnou mlhu, díky které nevíte, jestli vás šálí zrak nebo jen mlha sama. Myslím si, že jen samotné zasazení děje na toto místo, bylo skvělým tahem. Zápletka sem zapadá, je dobře promyšlená a hlavně nechává čtenáře na pochybách. Proč se Kath neměla vrátit mezi živé? Než jsem zemřela je výborné čtivo na ponuré zimní večery, které vás uhrane svou tajuplnou mystikou a tajemstvím a k jeho odhalení budete muset sáhnout do hluboké minulosti, kterou je potřeba odkrýt. Atmosféra je tísnivá, místy až hororová a dodává příběhu ten správný šmrnc. Konečné odhalení je překvapivé a nečekané. Doporučuji.

Damaj
20.01.2021 3 z 5

Hodné ponurý a strašidelný příběh, přiznávám, že jsem dost bála a neodvažovala se číst před spaním.
Prostředí okolo - mlha, tma a zima ještě umocňovalo i tak temný příběh, kdy až do samotného konce čtenář neví, co se vlastně stalo, proč se to stalo a kdo to udělal.

Šebestová3
05.01.2021 5 z 5

Od autora za mě nejlepší! Konec pro někoho možná přemrštěnej...ale pro mě bylo stěžejní, že jsem posledních pár stran ani nedýchala napětím a pachatele objevila fakt až na konci. Navíc děj měl souvislosti...a co vy víte, co se děje (i) v lepších rodinách !!!

Hema
02.01.2021 5 z 5

Jsem nadšená prostředím i postavami. Sice nešlo o nic nového a převratného, ale bylo to dobře napsané nebo přeložené, četlo se to rychle.

zuzana2599
01.01.2021 5 z 5

Vřesoviště se táhnou všude kolem s tou svou strašlivou prázdnotou, ostřice a tráva, kopce a bažiny, náhony a lomy a smrtící šachty... Tento thriller mě nejen pobavil, vyděsil, vystrašil, ale hlavně okouzlil tou nádhernou jedinečnou krásou dartmoorské krajiny. Stovky let stará farma ležící na nekonečném vřesovišti, mrtví ptáci poskládaní do řady, dlouhá a tvrdá zima. Na farmě žije Adam, jeho žena a dcera Lyla a tady se odehrává ponurý a temný příběh, jehož zlo má kořeny v jejich minulosti...
Mně se kniha hodně líbila, ta atmosféra se dala krájet, byla hustá, ponurá a protkaná starými křivdami, nadpřirozenem a mystikou.
Ach, modré světýlko, je hluboká noc,
ach, prosím, prosím tě, bojím se moc.

Ticiana
27.12.2020 4 z 5

Za mne zatim nejlepší Dítě ohne. Jako všechny knihy tohoto autora tady hraje roli umístnění příběhu a příroda, pocit izolace a navíc prvky mysticna a okultismus. Kniha je svizna, pribeh moc zajímavý.

nada3314
26.12.2020 4 z 5

Napínavé místy až hororové čtení. Knihy autora se čtou pěkně, svižně, stránky ubíhají rychle.

mysterygirl
29.11.2020 3 z 5

Je videt, ze to psal muz

lili11
25.11.2020 3 z 5

Ponurý psychologický thriller z vřesovišť v Dartmooru s nádechem duchařiny. Příběh se četl dobře a ke konci už jsem knížku nedala téměř z ruky. Konec byl opravdu překvapivý , ale dle mého až přehnaně. Předešlé knihy Dítě ohně a Ledové sestry se mi líbili o trochu víc.

Anglie tajemno kóma psychologické thrillery vřesoviště

S.K. Tremayne (p)
britská, 1963