Nevyhnutelná ukončení

Nevyhnutelná ukončení https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193989/bmid_nevyhnutelna-ukonceni-OQK-193989.jpg 3 5 2

Zaměstnanci, obchody a vztahy, jichž se m usíme vzdát, abychom se pohnuli dál. Konce nejsou tragédie, kterých je třeba se obávat a litovat jich, ale jsou to nezbytné fáze růstu, jak říká klinický psycholog a odborný konzultant Henry Cloud. Jsou rozhodujícími způsoby, jak dosáhnout toho, po čem toužíme, a to tak, že se zbavíme starých a nepotřebných věcí. Zredukujte svůj život ke štěstí. Autor této skvělé knihy poukazuje na výhody ukončení neuspokojivé práce nebo vztahů a radí čtenářům, jak poznat, že je situaci třeba dát nový náboj nebo ji ukončit. Tento "redukční" proces může čtenářům pomoci překonat pasivitu nebo ochromení a motivovat je, aby změnili svůj život. I vy si můžete dopřát být šťastní díky správnému ukončení. Je mnoho lidí, kteří tyto situace překonali díky správné strategii, jež spočívá v umění správného ukončení. Cloud doporučuje dělat tyto změny zejména na Nový rok, kdy je vhodná doba pro správný start, po kterém všichni touží.... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Anag

Necessary Endings: The Employees, Businesses, and Relationships That All of Us Have to Give Up in Order to Move Forward , 2010

Martin466
17.11.2019 3 z 5

Nejvíc jsem si vzal z kapitoly o moudrých, hloupých a zlých lidech. V něčem jsem se poznal a získal tak jiný úhel pohledu a věci ve svém životě. O některých částech knihy můžu říct, že je s klidem jde zapomenout okamžitě po přečtení ale i tak slušných 60%.

Eldar80
18.07.2016 4 z 5

Kniha se mi těžko hodnotí, protože je určená jen pro určitou část lidí. Nejvíce bude užitečná hlavně pro lidi v řídících nebo provozních pozicích, kdy je nutné umět ukončit nerentabilní projekt nebo část výroby. Rady lze však vztáhnout i na osobní život, protože mnohé psychologické rady jsou analogické osobním problémům. Může se hodit třeba lidem, kteří o sobě ví, že mají problém ukončovat problematické vztahy. Původně jsem myslel, že v knize spíše naleznu i ukončování nějakých zaseklých myšlenkových vzorců, ale toho v knize příliš nebylo. Takže pro lidi, kteří jsou nezdravě sentimentální nebo mají problém zbavovat se nepotřebných věcí může být kniha dost přínosná a dá se jim doporučit. Musím se však přiznat, že pár věcí jsem si u sebe taky našel. Díky příkladům a krátkým příběhům je kniha srozumitelná, ale podle mě to mohlo jít trochu víc do hloubky. Je však možné, že ten, kdo se v knize úplně najde, bude po přečtení mírně namotivován. 70%

Henry Cloud
americká, 1956