Nevoľnosť

Nevoľnosť https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294544/bmid_nevolnost-q2E-294544.jpg 4 8 4

Bola som ticho. Ruky som mala stále zastrčené vo vreckách, ale pomaly som ich vyťahovala. Horná časť chrbta sa opierala o stenu a brucho bolo priťahované jeho rukou. Cítila som jeho stisk, jeho dych. Srdce mi začalo divoko búšiť a v spánkoch som cítila, ako mi pulzuje krv. Dlane mi samovoľne pristáli na jeho hrudi. Čo by som kedysi dala za to, aby ma prosil o niečo takéto. Každá by to chcela. V tom momente aj ja. Karolína skončila štvrtý ročník vysokej školy a leto plánuje stráviť na brigáde. Ocitá sa v osade uprostred Karpát. A keďže je svet malý, stretáva tu starého známeho Leonarda, fešáka a pána tajomného...... celý text

PollyFrank
03.04.2020 5 z 5

Uzavretý rezort tvoriaci mestečko plné tajomstiev je tiež miestom, kde Karolína získa prácu a byt. Mesto obkolesujú lesy, žijú v ňom ľudia,čo ju sotva prijímajú...A predsa prepadne šarmu Leonarda. Môže z toho byť však niečo viac ako letný románik? Predovšetkým, ak Karolína trpí podivnou nevoľnosťou, ktorá ju prenasleduje na každom kroku, akoby bolo čosi v ovzduší, alebo akoby bolo čosi „iné“ v samotnom Leonardovi!... Táto kniha má mnoho plusov a veľkým z nich je napríklad to, že začína ako klasická prázdninová romantika, ale behom chvíľky nás vyvedie z omylu. Momentov prekvapenia má požehnane a čím viac dej postupuje, tým viac nám ich autorka sype z rukáva, výsledkom čoho bolo, že som mala ten skvelý pocit, že to čoraz viac naberá grády až po koniec, ktorý ma skrátka ovalil (v dobrom myslené)! Zo začiatku sa mi zdalo, že Karolína je akosi primálo zvedavá na hlbšiu podstatu Leovho tajomstva, ale kniha sa postupne nabaľovala a dôležité veci vyplávali na povrch samé. V konečnom dôsledku jej to nezazlievam, pretože skrátka nebola všedný charakter a ak by ktosi dokázal prežiť medzi „nimi“, tak by to rozhodne bol niekto ako ona. S podobnou fantasy prímesou som sa ešte nestretla a hoci v prvom rade išlo o turbulencie v milostnom živote, boli podfarbené natoľko zvláštnymi udalosťami, že mi nedá inak, iba vysloviť spokojnosť nad celkovou tajomnosťou knihy!

simona5843
07.12.2018 2 z 5

Nevoľnosť je zaujímavý príbeh s prvkami fantasy avšak niektoré veci mohla autorka viac rozvinúť. Kniha by určite neškodilo pár strán naviac.Ale veľká katastrofa tato kniha nebola,plusom bolo že príbeh sa odohráva na Slovensku. :)

LayaMei
15.10.2017 2 z 5

Knihu by vystihovalo slovo klišé...

Paja1709
21.02.2017

Knihu jsem v půlce odložila. Snažila jsem se ji 2x dočíst,ale bohužel nedočetla.