Nevina aneb Vražda v Příkré ulici

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ocitáme se v Praze v 50. letech 20. století, v blíže neurčeném roce. V úzké uličce před malým pražským kinem byl zavražděn policejní kapitán. Během vyšetřování se před námi rozplétají životy žen, které kino svedlo dohromady. Pracují tu jako uvaděčky nebo pokladní a každá z nich by mohla mít k vraždě důvod... Celý příběh je prostoupen stísněnou atmosférou tehdejší doby, strachem a podezíravostí, která mezi lidmi vládla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132709/big_nevina-aneb-vrazda-v-prikre-ulici-s54-132709.jpg 3.131
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Nevina aneb Vražda v Příkré ulici

Madelisi
06.06.2018

Už při budování atmosféry v první půli knihy se toho dozvíme skutečně hodně. Dle mého by první část mohla být i samostatná, mrzelo mě, že vražda dítěte je tam pouze jedna z mnoha událostí.
Ve druhé části se spousta náznaků spojí, ale dost zůstane neobjasněno. Sama jsem napočítala asi tři zájmové skupiny, které tahají za nitky. A jenom ta nejvýše zná všechna fakta.
Tato kniha si zaslouží vícero čtení, přiznám se, že sama jsem se zajímala nejvíce o Helenu, která se na scéně objevila jako první, ale ostatní postavy jsou stejně plnohodnotné.
Líbilo se mi.

radkapela
21.03.2017

Nedočetla jsem.


Surikata
29.07.2014

DOBRÁ RADA: Nečtěte zdejší popis/anotaci, je tam hodně prozrazen děj!

Kniha mě zaujala proto, že ji napsala žena, které v 50. letech popravili manžela a novela se v té době i odehrává, takže se dala čekat autentičnost času a prostředí. Musím říct, že z knihy přes skoro "obyčejný" styl psaní až mrazí, zaujme kontrast hovorové "pražštiny" a mrazivého politického ovzduší 50.let.
Zaměstnankyně jednoho pražského kina se vlastně ani neznají a jsou si lhostejné, nebo je to jinak?
Solidní detektivka s mnohými překvapeními, rozhodně doporučuji.
Nechápu zdejší nízké hodnocení, škoda že není odůvodněno komentáři, chtěla jsem dát 4 hvězdičky, ale zvedám na 5, tak nízké hodnocení (nyní 46%) si kniha nezaslouží.