Neviditeľná

Neviditeľná https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433916/bmid_neviditelna-KQQ-433916.jpg 5 2 2

Aké tajomstvá v sebe ukrýva vyprahnutá sýrska planina? Základne teroristov hlboko v horách, stany utečencov rozložené v nížine a príbeh jednej utajovanej a zakázanej lásky. Všetko by mohlo navždy ostať pochované pod ruinami a pieskom, neodhalené, prikryté plášťom času. Je však možné, že nás minulosť jedného dňa predsa len dobehne? Za múrmi kontemplatívneho kláštora žije sestra Sofia svoj jednotvárny rehoľný život. Séria nečakaných návštev a podivná súhra okolností ju však prinútia pospomínať si na staré časy, keď ešte ako mladá dobrovoľníčka Elena pôsobila v utečeneckom tábore. Román Neviditeľná je príbehom o vyrovnávaní sa s minulosťou, o nachádzaní odpovedí a cesty k svojmu srdcu. Vojna, terorizmus a nenávisť, ktoré ničivo zasiahli do životov mnohých ľudí, sa v ňom prelínajú s úprimnou a nezištnou láskou. Tá si tiež vyžaduje veľké obety, ale napokon prekoná všetky hranice a prekážky... celý text

Romány Literatura slovenská Náboženství
Vydáno: , Bene Media

Neviditeľná , 2019

Liana
12.02.2024

(SPOILER) Nedá mi aspoň stručne okomentovať túto knihu.
SPOJLER
knihu nemozem ohodnotit hviezdickami, pretoze som ju ako jednu z mala nedocitala. Darmo sa hrdi na titulke napisom, ze sa jedna o krestansky roman, alebo tak dajak. Neviem, co si autorka presne predstavuje po tym, ale ja som si predstavovala nieco ine. Ano pribeh sa zacina v klastore opisom bezneho mnisskeho zivota a hlavnou hrdinkou je mniska. Ale tym to podla mna konci. Pretoze akobahle som sa dostala za uvod a hrdinka sa rozrozpravala o svojej minulosti pred vstupom do rehole, vyklul sa z toho praobycajny brakovy lubostny roman. Navyse sa sutorka neštítila vybrať pre hrdinku nie obycajneho dajakeho mladika, ale rovno kňaza. Cim si myslim, ze celkom slusne špiní a zneucťuje toto zasvätené povolanie a tieto osoby. Nemyslim si, ze fantazirovanie v tejto oblasti je na nieco prospesne a uz vobec nie krestanské, katolicke. Takze u mna skoncila tato kniha nedocitana a na hromadke tych knih, ktore jedneho dna poputuju do smetiaka.
Navyse aj uvodne udalosti v klastore, ktore primäli hlavnu hrdinku k retrospektíve, nedavali hlavu ani patu. Takto by sa zasvatene osoby nerozhodli a nezachovali podla mna. Co by asi tak robili, keby ten zraneny utecenec zomrel? Ved to nedava ziadnu logiku.

Domca1
08.03.2020 5 z 5

Útla knižočka s originálnym námetom, ktorá možno pre mnohých ostane neviditeľná, ale pre tých, ktorí ju objavia, urobí mnohé viditeľným. Neviditeľná je príbehom s dobrodružným nádychom a kresťanským pozadím, vyrozprávaným citlivo, no zároveň pravdivo a úderne. Úžasná hĺbka a diverzita postáv, zasvätených osôb, i „bežných“ ľudí, ktorí nie sú ani ideálni, ani bezchybní, ale ani démonizovaní. Očakávajte krásny, čistý štýl písania, hlboké myšlienky v jednoduchých dialógoch, nezvyčajné prostredie, nápaditý príbeh, ktorý skrýva aj prekvapenia, napätie a drámu. Očakávajte triler, dobrodružstvo, motív lásky, nebezpečenstva a dôvery v Boha. Očakávajte mrazenie v kostiach, ale aj pokoj v duši. Pohladenie a zmierenie. Čo dodať! Azda len toľko, že kniha lahodí nielen duši, ale aj oku, či už dizajnom alebo pekne zaoblenými okrajmi strán