Střídání stráží

Střídání stráží https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1568/bmid_stridani-strazi-bn2-1568.jpg 4 19 2

Net Force série

Je rok 2010 a vše kolem nás řídí počítače. Ti, kdo mají moc nad nimi, mají moc nad celým světem. Kongres Spojených států tedy ve snaze zajistit dohled nad dodržováním zákona o internetu zřídil nejmocnější počítačovou bezpečnostní agenturu světa spadající pod FBI: Net Force. Ačkoli je Samuel Walker Cox šéfem velké nadnárodní společnosti – a klíčovým aktérem mezinárodních vztahů – o jeho minulosti ví jen velmi málo lidí. Tato skupina se nicméně brzy rozroste. Do rukou Net Force se totiž dostává počítačový disk, kde je tento mocný americký obchodník popisován jako bývalý ruský špion. Cox neváhá zničit celý svět, jen aby ochránil své jméno. Spojené státy mají velké štěstí, že se do akce zapojila právě Net Force – ta totiž neváhá dokázat, že nikdo neznamená víc než zákon...... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , BB art

Changing of the Guard , 2003

čef
16.12.2020 4 z 5

Čtenář, který dočetl tuto sérii až sem, ví, že se zde kromě nijak moc hlubokého a trochu napínavého příběhu konají ještě přednášky o něčem jiném. V tomto románu se tedy šermuje a drnká na kytaru. O VR již asi nemá cenu kriticky mluvit, pochopil jsem, asi dost pozdě, že jde jen o způsob, jak zatraktivnit prolézání internetu. Celkově se tedy jedná o hodně nenáročné čtení nepříliš hodné mistra.

Razič
11.04.2019 2 z 5

Už na obálce je vyblito, že tohle Clancy už nenapsal, jeho jménu tu funguje už jenom jako značka. Chápu, že výměna hlavních postav měla přinést svěží vítr do série, ale nějak mě to nezaujalo, je to pořád to samé dokola a oproti prvním dílům je to bída, navíc příběh není moc konsistentní najdeme taky několik logických wtf momentů. Knížka je taky o něco kratší, přičemž úseky, které by měly být stručnější jsou roztahané a rozhodující pasáže jsou sfrcnuté pár stránkama. Net Force ale určitě dočtu až do konce.

Autoři knihy

Tom Clancy