Nesmazatelné záznamy

Nesmazatelné záznamy https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443101/bmid_nesmazatelne-zaznamy-nZ0-443101.jpg 5 81 81

V roce 2013 tehdy devětadvacetiletý Edward Snowden šokoval svět tím, když odhalil veřejnosti, že americká vláda potají buduje systém ke shromažďování dat, jehož výsledkem měl být bezprecedentní způsob masového sledování, který se dokáže vetřít do soukromého života každého člověka na zemi. Snowden popisuje, jak sám tento systém pomáhal vytvářet a proč porušením mlčenlivosti riskoval svou budoucnost.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno: ekniha , Alpress

Permanent Record , 2019

Alex-007-
29.04.2020 5 z 5

Kniha je autobiografií autora, který zde popisuje svůj život. Dozvíte se zde detaily z dětství, rodiny, přes jeho zážitky ze školy, první setkání s technikou i internetem. Popsáno je tu je jak se postupně dostal až samé špičky zpravodajských služeb a nakonec vynesl utajované informace o plošném šmírování. Pro zájemce o tuto tématiku je to prakticky povinná četba, kterou mohu vřele doporučit.

DeeKrakova
27.02.2020 5 z 5

Nejvíš mě zaujala první a poslední třetina knihy, kdy autor popisuje především svůj život, prostředek byl hodně technický, hodně popisů přímo systémů. Přesto kniha velmi dobrá.