Nesklopím očí svých

Nesklopím očí svých https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182707/bmid_nesklopim-oci-svych-182707.jpg 4 4 2

Blue
09.10.2017 5 z 5

Panoramatický, ano to je to správné slovo. Panoramatický román, kdy takřka každou kapitolu vypravuje, nebo kdy každá kapitola je viděna očima jiného zúčastníka děje. Román se odehrává během několika letních týdnů roku 1866, ale v různých reminiscencích se vrací až k roku 1848 a připomíná i postavy v roce 1866 nežijící (např. Havlíček). Je to interesantní čtení, nabízející široký vhled do myšlenek jednajících postav a poměrně dost plasticky mapující život a činy několika předních dobových aktérů, J. V. Friče, F. Palackého, F. L. Riegra, J. Grégra apod. Každopádně velmi zajímavý je autorův styl, na který je možná třeba se i trochu naladit. Ale pak to stojí zato. Kniha je to poněkud pozapomenutá, možná by bylo přesnější označení málo známá, proto ji vřele doporučuji všem zájemcům o české dějiny druhé poloviny devatenáctého století.

Dandulka
19.07.2017 5 z 5

Pro ty, kdo mají rádi 19. století a dobu národního obrození je to moc příjemné čtení. Co jméno- to osobnost.