Neříkej to našim, Kájo

Neříkej to našim, Kájo https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458606/bmid_nerikej-to-nasim-kajo-2dP-458606.jpg 3 10 3

Dva kluci. Dva studenti téže střední školy ve druhém ročníku. Dan a Kája. Nejsou hloupí a mají o budoucnosti dost jasnou představu. Vlastně měli. Do včerejška. Jenže včera dostal Dan od Káji pusu.

TomTomis
18.03.2024 3 z 5

Ještěže ta kniha nebyla moc dlouhá. V knize děj běží poněkud rychle, uspěchaně. Nevím, co mě od knihy vlastně odrazovalo. V zásadě autor nebude asi moje krevní skupina. Příběh sám o sobě není zcela k odepsání, ale... Třeba vyzkoušejte:)

Rainbowdreamer
12.06.2023 2 z 5

Co k tomu napsat: knížka, která se mi ne úplně dobře četla, naštěstí nebyla dlouhá. Pochválil bych asi příběh vztahu dvou sympatických kluků v jádru knihy, ten má potenciál zaujmout. Bohužel je na něho navěšena řada dalších textů, které už tak zajímavé nejsou a týkají se třeba politiky a vývoje společnosti v 90. letech, nebo planého filozofování o významu toho či onoho (stav české gay scény, nevěra, jehovisti. rodiče odmítající své syny aj.). I na styl jsem si musel zvykat - autor přeskakuje mezi ich a er formou, střídá i jednotlivé vypravěče bez většího odlišení, tak jsem byl často zmatený. Kniha má mozaikovitý charakter, jakoby sled myšlenek a vzpomínek, jen volně spolu souvisejících. Kdo ale zažil 90. léta, může v knížce najít něco i o sobě, v tomto smyslu je to tak trochu generační knížka, a nejsem si jist, zda osloví mladší generace, které už žijí jinými problémy.

attila1
30.04.2021 3 z 5

Životní příběh dvou homosexuálů. Takové průměrné čtivo,ničím neurazí,ale také ničím nenadchne.

homosexualita LGBT, queer, LGBT+

Peter Belanský