Nepřestávej, miláčku

Souborem devíti povídek Markéty Mališové prostupuje ústřední téma vztahů mezi mužem a ženou. Často jde o umělce, intelektuály, vztahy s výrazným věkovým rozdílem, ale i o obyčejné lidi, kteří před sebou a svými partnery skrývají různá tajemství. Autorka se nevyhýbá ani snové poetice či lehkému sci-fi žánru, bedlivě pozoruje a barvitě popisuje rozmanitá prostředí a v nich se odvíjející lidské osudy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144093/neprestavej-milacku-144093.jpg 44
Literatura česká
Vydáno

Kniha Nepřestávej, miláčku

brabofka
24.05.2019

K této knize jsem se dostala přes Dům v Bretani M. Davouze, která se o ní zmínila. Co k tomu říci. Soubor povídek, o jejichž úrovni by se zde dalo dost dlouze polemizovat. Nicméně, byť oddychovka, tak kdybych jí nečetla asi nic neděje. Jak už název napovídá, točí se vše kolem sexu, vztahu muže a ženy. V hlavě mi utkvěla pouze jedna povídka a to ta z Chorvatska. Skvělý námět, který kdyby autorka více rozvedla a dotáhla ještě kousek dál, byla by z něj perfektní knížka.

čohynka
10.03.2014

Povídky mám ráda, některé se mi líbily víc, některé míň, ale celkově se mi knížka líbila :)

hanoule
30.09.2013

Ač nemám moc ráda povídky, tato sbírka byla čtivá a zajímavá. Ale spíš bych jednotlivé příběhy uvítala jako součást rozsáhlejšího románu.

Markéta Mališová
česká, 1957