Nepraví duchovia - praví klamári?

Nepraví duchovia - praví klamári? https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137095/nepravi-duchovia-pravi-klamari-137095.jpg 4 2 1

Kriticky o ezoterike a okultizme Pokiaľ siaha tolerancia k praktikám ezoteriky a okultizmu? Treba ich vôbec tolerovať, keď výsledkom ich pôsobenia sú psychicky a fyzicky labilní ľudia? Ako sa stavať k týmto veľmi rozšíreným praktikám už i u nás na Slovensku? Autor knihy nám chce pomôcť vytvoriť si na danú problematiku zdravý reálny názor. Ľahko zrozumiteľným spôsobom nám objasňuje oblasť veštenia, špiritizmu a alternatívnej medicíny. V jednotlivých kapitolách nájdeme charakteristiku jednotlivých praktík, príklady zo života, definované nebezpečenstvá, kritické pripomienky a východiská. Prvé vydanie ... celý text

Literatura naučná
Vydáno: , Lúč

Falsche Geister - echte Schwindler? , 2001

Helena0405
01.12.2023 3 z 5

Na tejto knihe ma štve najmä to, že sa tvári ako systematicky usporiadaná - kapitoly sú delené na podkapitoly, zámer bol, ale nakoniec to nikto neskontroloval a neusporiadal. Obsah je dobrý, príklady zo života dávajú celkom realistický obraz o tom, aký vplyv má na ďalší život človeka obyčajná zvedavosť a hoci iba jeden jediný pokus s veštením, vyvolávaním duchov. Alebo ako ľahko človek môže prepadnúť závislosti na horoskopoch.
Výber z citátov: Pravda nemá nič do činenia s počtom ľudí, ktorí sú o nej presvedčení. (Paul Claudel)
Z veštenia sa dá celkom pekne vyžiť, z hovorenia pravdy sotva. (G. C. Lichtenberg)
Aj sám autor pridal viaceré trefné postrehy (str. 84, 97)
Prudko však nesúhlasím s jeho idealistickým náhľadom na vedu (str. 126). Áno, veda by mala byť taká, ako opisuje. Lenže, aj vedu robia len ľudia - a tak - je predajná. Prístupom "vakcína je jediné riešenie" sa počas minulých rokov potvrdzoval môj skepticizmus. Najbližšie budem zháňať knihu, ktorá sa kriticky zaoberá - vedou, konkrétne medicínou...

astrologie spiritismus alternativní medicína okultismus jasnovidectví esoterismus, ezoterika

Autorovy knížky

Wolfgang Hund
německá, 1948
2001  80%Nepraví duchovia - praví klamári?

Kniha Nepraví duchovia - praví klamári? je v