Nepopiratelné: Evoluce a věda o stvoření světa

Nepopiratelné: Evoluce a věda o stvoření světa https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261960/bmid_nepopiratelne-evoluce-a-veda-o-stvo-a14-261960.jpg 4 16 5

Známý americký popularizátor vědy Bill Nye nám s nakažlivým nadšením přibližuje podstatu evoluční teorie a vysvětluje, že je založená na ověřitelných faktech, a že tedy rozumně vysvětluje naše počátky. Zároveň tím vtipně odmítá klasický příběh o stvoření světa. Propagace kreacionismu může být pro naše děti škodlivá. Bill Nye si nebere servítky, ale své argumenty má vždy přesně podložené.... celý text

Literatura naučná Věda
Vydáno: , Omega

Undeniable: Evolution and the Science of Creation , 2014

bzucino
16.04.2022 4 z 5

Jde o dilo ktere je urcene americkemu publiku. V USA pulka lidi neveri nebo popira evoluci. Pro cloveka v CR nebo v Evrope je knizka dobra, ale ne moc zajimava.

knižní_Káťa
23.05.2021 3 z 5

Souhlasím s předešlými komentáři. Plus dodávám, že knihu doporučuji pro učitele biologie, pro které mohou být určité části velmi inspirativní do výuky. Autor totiž celkem vtipně a trefně vysvětluje evoluční mechanismy, které dělají mnoha studentům problémy. Navíc v knize najdeme zajímavé příklady na konkrétních druzích.

hu_87
26.04.2021 3 z 5

Kniha je ideální volbou pro každého začátečníka v oboru evoluce, na druhou stranu se autor dotýká mnoha jiných tématů (takže i jako taková podpora všeobecného rozhledu taky dobrý). Hodnotím však 3 hvězdičkami, protože mi kniha nepřijde jako něco světoborného a knihou jsou protkány i různé autorovo úvahy. Jako začátek do studia evoluce dobrý, to je ale asi tak všechno.

potoo
25.06.2018 4 z 5

Pokud o evoluci víte kulový a hledáte, kde začít s nápravou, je toto dílko ideální. Byť vzniklo jako vedlejší produkt diskuze autora s nepolepšitelnými kreacionisty, tak cílí být především nenásilným a (velmi!) přístupným uvedením do problematiky.
Kapitoly jsou poutavé, vyvážené a různorodé, přičemž společným jmenovatelem zůstává samozřejmě téma evoluce. Jediným mínusem pro mne byla (dvoj)kapitola o GMO potravinách, kde bylo znát, že druhá část vznikla jako samostatná esej a trochu narušuje soudržnost díla.
Pochvala překladateli.

ondrej-efra7649
30.03.2016 5 z 5

Povinná četba pro všechny náboženské fanatiky, kteří popírají evoluci :-)

evoluce věda

Bill Nye