Neobyčajné leto

Neobyčajné leto https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263351/bmid_neobycajne-leto-OiK-263351.jpg 3 18 5

Šťavnatý letný román o objavovaní skutočných životných hodnôt a hľadaní samej seba. Keď sa úspešná karieristka Paula dozvie o smrti tety Ester, zo dňa na deň zanechá doma snúbenca a hektický život v rušnom meste vymení za pokojné prostredie vidieka. Postupne zisťuje, že život na vidieku nie je až taký nudný, ako si spočiatku myslela. Ako sa emancipovaná Paula vyrovná s úzkoprsým prostredím, intrigami, odmietavými pohľadmi miestnych vidiečanov, ktorí ju obviňujú, že ich dedinu prevrátila naruby?... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Marenčin PT

Neobyčajné leto , 2015

ludek.n
13.08.2022 3 z 5

Vesnička Tulipovice si doposud žila svým poklidným, ospalým tempem bez vzruchu a výjimečných událostí. Pak se ale objevily sestry Paula a Lujza, aby se ujaly dědictví po své zemřelé tetě Ester, a převrátily všechno vzhůru nohama. Krístína Pavelková napsala lehce úsměvný, snadno čitelný, nekomplikovaný letní příběh o hledání hodnot i sebe sama. Přestože se nevěnuje hloubkové analýze vesnického života, sociální studii postav ani hledání rozdílů mezi venkovem a městem, sem tam řízne pěkně do hloubky a překvapí zajímavým motivem. Neobyčejné léto je však především jednoduchou odpočinkovou oddychovkou, která má za svůj hlavní cíl pobavit, zrelaxovat mozkové závity a dodat pozitivní energii. Někdo by mohl namítnout, že si autorka v mnoha případech věci usnadňuje, že sází na prvoplánové laciné triky a náhody, že vlastně nic nezkoumá ani neobjevuje, že celé vyprávění je tak trochu umělé a papundeklové… ale tohle přece není žádná velká literatura, která si dělá ambice na zápis do galerie klasických nesmrtelných literárních skvostů. Tohle je opravdu jen a pouze příjemné čtení na lehátko pod slunečník s ostře vychlazenou limonádou po ruce.

alnahu
03.05.2022 3 z 5

Příběh sester Pauli a Lujzi,každá má své žvotní trápení s kterým se musí vyrovnat a každá hledá v životě svou cestu.Kniha odpočinková ,ale taková naivní.

Ivana11
27.03.2022 1 z 5

Nedočteno, rozhovory mi připadly hrozně strojené a naivní, prostě jsem to nedala.

gargamelka
19.03.2022 5 z 5

Fajn oddychová knížka, čte se sama. Pohladí po duši. Fajn by bylo, kdyby vše končilo happy endem.

Jurajovamaka
15.06.2021 5 z 5

Výbornýýý príbeh, príjemné letné osvieženie....vypila som ho na jeden dúšok...som rada, že som siahla po tomto osviežujúcom nápoji a ODPORÚČAM ho aj Vám ❤❤❤
Ďalšie moje recenzie na knihy istagram: majusikboxxy ♡