Neobvyklý typ

Neobvyklý typ https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383826/bmid_neobvykly-typ-zI2-383826.jpg 3 298 110

Sbírka sedmnácti povídek oscarového herce Toma Hankse je ve všech ohledech různorodá. Díky autorovi se setkáváme s plejádou pečlivě propracovaných postav, sledujeme jejich osudy zasazené do nejrozličnějších míst (dokonce i mimo tuto planetu) a časů (v jednom příběhu se také přímo časem přesunujeme). Hanks proslul svým oduševnělým a procítěným herectvím – a tytéž kvality vnáší do své literární prvotiny. Je vtipný, ale umí přejít k melancholii; píše lehkým perem, ale dotýká se velkých témat. Je zjevné, že se svými postavami žije, a snad právě proto mu čtenář věří, podléhá a užívá si každou větu. Je lhostejné, jestli právě čteme povídku o soužení válečného veterána, o vášnivém milostném vzplanutí dvou přátel, nečekaném objevu mladého nadšeného surfaře nebo o sloupkaři z maloměsta, který starosvětsky komentuje moderní svět. Každý příběh nás přenese do zcela jiného světa, jedno je jim však společné: nevyslovené připomenutí, že i když zdánlivě stojíme nohama pevně na zemi, je dobré mít na zřeteli, že země umí být zrádně vratká.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Domino

Uncommon Type: Some Stories , 2017

kilometr
30.10.2020 3 z 5

Některé povídky se velmi povedly,některé zase tak moc ne.Tom je přeci jen lepší herec,než spisovatel.60%.

Jessica007
18.08.2020 3 z 5

Knížku jsem si chtěla přečíst proto, že ji napsal můj oblíbený herec Tom Hanks. První povídka se mi docela líbila, dost jsem chápala jejího hrdinu. Další povídky - některé se mi líbily více, jiné méně, ale nějak nadšená jsem nebyla.

IvaKo
07.07.2020 4 z 5

Toma Hankse mám jako herce ráda a byla jsem tedy zvědavá na jeho spisovatelskou prvotinu a nebyla jsem zklamaná. Každá povídka má svůj styl vyprávění a atmosféru a v každé nějakou roli hraje psací stroj, což mě bavilo. Vyprávění je citlivé a laskavé, prostě potěšení.

clarkens
27.05.2020 1 z 5

Bohužel mě kniha neoslovila, povídky mě nijak nezaujali

Lili108
26.05.2020

Kniha mě nudila a ani jsem ji nedočetla.

aljoska83
24.05.2020 1 z 5

Bohužel zklamání.

tlllk
26.04.2020 3 z 5

riziko poviedok je v nevyváženosti, lepší dojem na mňa urobili tie odvážnejšie, kde sa nenechal zviazať fyzikálnymi zákonmi, aj v tomto prípade by bolo menej viac.

Bablu
21.04.2020 3 z 5

Manžel knihu poslouchal a vůbec se mu nelíbila. Já ji dostala k Vánocům, tak jsem si jí i přes negativní recenze přeci jen přečetla a musím říct, že mi vůbec nevadila. Asi dvě povídky jsem nějak nedočetla, ale jinak to celkem šlo.

ivetehm
12.04.2020 4 z 5

Od knihy jsem dostala co jsem očekávala. Při čtení mi vykouzlila úsměv na tváři a donutila mě přemýšlet na tím, jestli bych náhodou nepotřebovala svůj vlastní psací stroj. :)

changaj
02.03.2020 4 z 5

Milá knížka o malých - velkých příbězích "obyčejných" lidí. Chápu i komentáře, že příběhy nemají "pointu" ale nevnímám to jako vadu. Ona tam většinou je, ale ne prvoplánová. Holt v záplavě severských detektivek je tento styl psaní prostě nebývale jemný, náznakový a ne každý je trénovaný mu porozumět.

MartinProtschke
06.01.2020 4 z 5

Mně se knížka moc líbila.Nesla se v podobném duchu jak si představuju samotného Toma Hankse, pohodová, příjemná...Povídky se mi líbily moc, měl jsem u knížky skvělý pocit. Navíc v dnešní uspěchané době nutí k zamyšlení jak moc se necháváme ovlivnit vlivem techniky a stresu na naše životy a takové ty lidské hodnoty pomalu mizí.

cluci
30.11.2019 4 z 5

Tyto povídky mi byly doporučeny a nemám žádnou výhradu. Některé jsou čtivé, jiné méně. Tak už to bývá i u jiných dokonce známých spisovatelů. Některé si dokonce pamatuji a vracím se k myšlenkám. Líbí se mi design knihy a psaní o psacích strojích. Hanks nám chtěl připomenout, jaký požitek jsme měli u psaní na stroji. A mne přináší myšlenku, že se nepsaly takové bludy, jelikož nyní Ctrl+C, někdy delete, někdy Ctrl+V. Vzpomenete si, jak jste psali jakoukoli práci a kolikrát bychom ji museli přepsat? Nedokáži si představit vědeckou práci. Za mne ano, jsou pěkné

Lienilda
27.11.2019 3 z 5

Povídkovou knihu jsem koupila manželovi, protože Toma Hankse má rád. Teď jsem se k ní konečně také dostala a po pár překladatelských poznámkách pod čarou mě začalo zajímat, který vtipálek to překládal. Ejhle, Vladimír Medek, známý překladatel Harryho Pottera. V tom případě je to jasné:) Některé povídky jsem si velice užívala a líbila by se mi z nich udělaná i kniha. Některé povídky (cesta na Měsíc), byla tak absurdní a nehodila se ke zbytku, že mi to připomnělo knižního Forresta Gumpa, ktery se mi nelíbil. Zato filmovou verzi zbožňuji. Celkem suma sumárum se mi líbilo a nejvíc ty pasáže o psacích strojich.

lark77
26.11.2019 2 z 5

Toma mám rada, ako herec je úžasný, ale jeho kniha ma nijako neoslovila....

MartyManCZ
21.11.2019 1 z 5

Tak tohle bylo teda něco strašidelnýho. Toma Hankse mam rád a hodně cenim, ale tohle se fakt nedalo. Od někoho jako je on bych čekal něco chytřejšího než vyprázdněné povídky bez drajvu a nakonec i pointy. Nějakym způsobem mě zaujaly tak dvě povídky, jinak to bylo hrozně nudný. Tohle rozhodně nemohu nikomu doporučit, sorry Tomáši.

reddwarf358
17.11.2019 4 z 5

Snad kromě dvou povídek jsem všechno přečetl s chutí a u některých litoval, že nejsou delší. Hankse mám rád jako herce a ani jako spisovatel mě nezklamal!

ŠárkaStrnadová
12.11.2019

Povídky dlouhé a bez pointy, dočetla jsem to, protože jsem nic jiného již na dovolené neměla.

marek8167
05.11.2019 2 z 5

Kniha ma zaujala svojou reklamou na internete, obálkou, a samotným autorom. Povedal som si ze tu knihu musím mať. Ale od poviedok som čakal nieco viac. Ak však radi čítate doslova o ničom, a pri čítaní si radi odycbete, prosím, ale pre mňa to bolo obrovské sklamanie. Knihu som dokázal dočítať led do 3/4

malpet
04.11.2019 1 z 5

Tom Hanks je především herec a tato kniha je především moc dlouhá :-) knihu jsem si poslechl jako audio, papírovou bych asi až do konce nedal. Soubor několika povídek, některých kapku lepších, ale většinou horších. Zkrátka Tom jako spisovatel nezaujal.

E_Lan
08.10.2019 1 z 5

Bohužel je to vyloženě hloupá kniha. Autor, můj oblíbený herec, tlachá a tlachá, vypráví příběhy bez pointy či jiného silného sdělení a člověk se tak těší až kniha skončí. Humor zde člověk nenajda, nápaditost a překvapení také ne. A to je pro krátké povídky hodně důležité. Ruce pryč...