Nenažraná a jiné texty

Nenažraná a jiné texty https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322392/bmid_nenazrana-a-jine-texty-5So-322392.jpg 1 4 3

Tři novely a jedna povídka o věcech podstatných až vážných napsané s mimořádným pochopením pro zcela zvláštní, podivné dimenze, jiný svět a děsivou realitu. Nepřestanete se smát. Ne nepřetržitě. Ale každou chvíli, protože vždycky vás zaskočí něco, pro co jste vlastně ani neměli představu, že může existovat.

h2220
22.06.2023 1 z 5

První příběh je vtipný - o láskách mladého muže pracujícím na dráze a neustálé reorganizaci drážního úřadu , téma byrokratismu. Zbývající mě ničím nezaujaly, jsou to takové abstraktní na téma psychologické ... existenciání

KrystofJuzko
09.05.2017 3 z 5

První novela se mi celkem líbila. Následující 3 prozaické počiny mě moc neupoutaly, asi je nedokáži náležitě ocenit. Musím přiznat, že jsem dočtení knihy neustále odkládal, neboť mě nedokázala natolik zaujmout.

Iki1
05.05.2017 odpad!

Kniha obsahuje tři novely a jednu povídku (Dvoukolejná vášeň, Dvojí návrat, Trosečník, Nenažraná). Autor je povoláním psycholog a psychopatolog, takže se profesně zabývá lidskou duší. Na knize je to znát – patří do sfér existenciálních, takže velmi výrazně k nepochopení pro BFU. Paralelní dimenze, zvláštní duševní stavy hlavních představitelů, naprosté odtržení od reality kolem nás. O lidských pochodech toho zřejmě vím málo, ale tahle kniha je naprosto mimo mísu. Kladem je jen dobré využití jazyka a jazykových prostředků.

Jindřich Kabát
česká, 1953 - 2020