Nenapsaný román

Nenapsaný román https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404846/bmid_nenapsany-roman-9vG-404846.jpg 4 9 3

Román zachycuje hodnotovou stratifikaci zvráceného systému normalizace, který vytláčí na periferii schopné a favorizuje neschopné nebo bezcharakterní lidi.

netopýr088
27.11.2022

Nedočítaný román. Autor pozná literárnu vedu, vie pracovať s literárnym priestorom v knihe, ale mňa to unavovalo a bolela ma hlava z toho, ako autor skákal medzi postavami a týmito priestormi. Inak tomu nemám čo uprieť...odložené pred koncom. Hodnotiť mi neprislúcha.

Gracian1964
16.03.2022 5 z 5

Autor opisuje pokrivené obdobie normalizácie, miestami to bolo zábavné, miestami aj trochu nudné, napísané však bravúrne, cítiť, že autor je literárny vedec. Skúsim od neho aj inú knihu, aby som dokázal porovnávať, keďže toto bolo moje prvé stretnutie s autorom.

Dobraadresa
05.09.2021 2 z 5

Rakúsúv deziluzivní popis univerzitního či divadelního prostředí nebo i návštěvy kolegů v bytě je případný zdaleka nejen pro období normalizace. Spousta popsaných absurdit funguje dodnes. Ani série trefných postřehů ale bohužel nezabránila tomu, že čtení téhle knížky je po většinu času nuda.