Sestřičky pod jmelím

Sestřičky pod jmelím https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489272/bmid_sestricky-pod-jmelim-hTq-489272.jpg 5 118 41

Nemocnice Nightingale série

< 7. díl

Je rok 1941 a sestřičky v Nightingale čelí zatím nejtěžší zimě. Všichni se potýkají s nedostatkem, v novinách už píší jen o stále větších ztrátách a porážkách. Britové jsou unavení a demoralizovaní, nemocnice Nightingale trpí také. Millie nedávno ovdověla a musí se vypořádat s majetkovými záležitostmi. Potkává se ovšem také s dávnou láskou a vzpomínky na nemocnici opět ožívají. Jess se stěhuje proti své vůli na venkov. Náladu jí však zvedne příjezd Effie, která utíká z Irska a doufá, že na vesnici najde klid. Brzy však dívce zkříží cestu pohledný Kit. Vánoce se kvapem blíží, dokáže úkryt na klidném venkově ochránit naše hrdinky před trápením s láskou?... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Nightingales under the Mistletoe , 2015

Danago
31.03.2023 4 z 5

Musím přiznat , že i když se mi kniha opět líbila moc. Už na mě tolik nezapůsobila jako předchozí díly. Je to jakási setrvačnost. Možná by už stačilo.

Miro67
29.03.2023 4 z 5

Sestřičky už jsou jako členové rodiny a proto není možné váhat s nákupem dalšího dílu. Tentokrát se děj přesunul na venkov a tím se nám vrátila zapomenutá lady Millie, která se vrací od povinností správy panství k práci do nemocnice, spolu s londýnskou Jess a irskou Effie. Každá si prožívá svá trápení i radosti, ale péče o nemocné pro ně zůstává na prvním místě.
Zajímavý je i doslov autorky o osudu anglických panských sídel v době války.

Vlak7
05.03.2023 3 z 5

Poslední díl se mi nelíbil, hodnotím slabé jako první se stejnými pocity. Chyběl mi příběh se samotné nemocnice, Helen, Dora ..

Sablu
14.02.2023 5 z 5

Tento díl jsem si užívala víc než jiné, protože jsem mohla opět sledovat osud Millie, po které se mi stýskalo od prvního dílu.

4xbabča
06.02.2023 5 z 5

Tentokrát již 7. díl a byl opět úžasný jako ty předchozí. Některé sestřičky byly z londýnské nemocnice Nightingales přeloženy na anglický venkov, kde prožívají válečné období a někdy i hodně smutku, ale i lásky svého života. Určitě doporučuji k přečtení.

Paja1709
31.01.2023 5 z 5

Tato série je prostě moje srdcovka. A opět mě nezklamala. Těším se na další díl.

tittanie
29.01.2023

První kniha, kterou jsem si koupila do nové knihovny. Hned po tom jsem si koupila další díly. Už mi chybí jenom šestý díl.
Je mi trochu líto, že jsme v tomto díle opustili Londýn. A tím pádem i postavy z předchozích dílů, ale zase jsme se mohli potkat s Millie, která se vrátila na své sídlo. Za což jsem ráda.
Přišlo mi, že v tomhle díle se více řeší vztahy než práce. Štvala mě Effie a její naivita a proměna paní Huntley-Osborneové, která byla z ničeho nic. A stejně tak Milliina babička, která se z ničeho nic začala chovat jinak než se dalo očekávat.
Ale nadchlo mě, že autorka napsala v této sérii ještě spoustu dalších knih, tak se těším až je přeloží a zaplním knihovnu.

martinaandulka
25.01.2023 5 z 5

Další díl a opět skvělé,neztrácí to na příběhu,jen jedna změna,ale neodehrává se to v Londýnské nemocnic,ale na venkově.Už teď se těším na pokračování.

prochajda
25.01.2023 5 z 5

Další příběh o sestřičkách, tentokrát z anglického venkova, kde se zapojí do své profese i šlechtična Millie. Přes všechna válečná úskalí a trápení nechybí soucit, laskavost a romantika. Doufám, že bude další pokračování této skvělé série.

hanka0630
21.01.2023 5 z 5

Přečetla jsem tento a ještě dva následující díly v angličtině, protože se mi nechtělo čekat, až vyjdou česky. A těšte se, ani další díly vás rozhodně nezklamou.

Jane333
21.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Miluju tuhle sérii, sice chyběly Dora a Helen, ale i tak super

Eva398
20.01.2023 5 z 5

Opět krásné čtení. Pořád autorka překvapuje. Radosti a strasti sestřiček. Jejich životní příběhy. Pěkně nepsané. Přesun děje ne válečný venkov.

Annannas
12.01.2023 5 z 5

Autorka rozhodně neztrácí dech, opět velmi, velmi dobré čtení. Mistrně rozehrané dějové linky několika postav. Moc bych si přála, aby série pokračovala. Doporučuji.

Rampepurda76
11.01.2023 5 z 5

Další díl ze série zase nezklamal. Krásné čtení.

alnahu
10.01.2023 5 z 5

I když je již po vánocích, půjčila jsem si v knihovně několik knih s vánoční atmosférou.Tentokrát se opět setkáme se známými sestřičkami v nemocnici Nightingale o vánocích 1941.Do této nemocnice se vrací sestra Millie a sestra Effie,která utekla z Irska a tak jsou opět dlouholeté kamarádky spolu.Vánočí svátky jsou přede dveřmi a sestřičky čeká spousty trápení,ale také nových lásek.Nejsmutější část této knihy byla ,když sestřičky, ošetřovaly děti nemocné záškrtem,které zde musely trávit vánoce.Ani sestru Jess tato nemoc nemynula ,ale přiblížila ji víc k doktoru Drakemu.Zajímavy byl také příběh dívky Sary,kterou potkalo štěstí v podobě narození holčičky.Za mě skvělá kniha.

Jenny46
09.01.2023 5 z 5

Nemohla jsem se dočkat dalšího dílu a opět čtivý, zaslouží si plný počet hvězdiček.
Úžasná série, která nezklame - další nová přátelství, lásky nebyl to jednoduchý život...
Vřele doporučuji!!!

PetraN17
08.01.2023 5 z 5

Moc se mi líbilo, že v tomto díle i přes hrůznou dobu nakonec vše dopadlo dobře ;)
Určitě si to holky zasloužily :)))

Květi62
08.01.2023 5 z 5

Sestřičky ...., velmi povedená série. Sestřičky pod jmelím zachycují krátký úsek během 2.světové války. Některé sestřičky z nemocnice Nightingale jsou přemístěny do nemocnice na venkov. I zde vykonávají svoji práci, mají zde své lásky a své sny. Válka je ale všudypřítomná a všichni ví, že přináší jen bolest a ztráty. " Tolik zbytečně mrtvých mladých lidí a zničených rodin!" Na pozadí toho zlého vznikají nová přátelství a nové lásky. Závěr knihy nám dává naději na lepší budoucnost hlavních hrdinů, ale válka stále ještě nekončí...
A ještě jeden citát "Na smrt se nedá zvyknout. Každý člověk měl svůj osobní život, rodinu, která bude truchlit. Jakmile si zvykneš, sám trochu přestaneš být člověkem."

Ira13
04.01.2023 5 z 5

Opět parádní čtení. Osudy sestřiček mě baví sledovat - jak po stránce pracovní tak soukromé.. Holky to neměly lehké, ale to nemáme ani teď.

chrudas
30.12.2022 5 z 5

Sestřičky nikdy nezklamou, skvělé odpočinkové čtení, člověk se dozví i dost zajímavých informací ze zdravotnictví minulého století. Tuhle sérii mám ráda, zatím žádný díl nezklamal.