Nemilovaní

Nemilovaní https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125407/bmid_nemilovani-Nu2-125407.jpg 4 201 65

Kevin ze svého rodného města před lety utekl i proto, že se jmenovalo stejně jako on: Devereaux. Jeho předci je založili k velké slávě, ale město nakonec zpustlo stejně jako jeho rod. Spornou slávu připomíná už jen zchátralé rodové sídlo, které obývá poslední strážkyně tradic Helena Devereauxová: Kevinova zlá, sobecká a egoistická matka. Nyní však tato tvrdá žena umírá a ještě než opustí tento svět, chce vidět syna. A Kevin jede s celou svou rodinou zpátky na jih, skoro proti své vůli, jako by ho tam cosi táhlo. Proč se znovu a znovu sám sebe ptá, zda se odtamtud vrátí? Ihned po příjezdu shledá, že dům je stejně tajemný a zlověstný jako jeho obyvatelka. A nic se na té ponuré atmosféře nezmění ani po Helenině smrti. Jako by dům nasál všechny hrůzy a bolesti, které se v něm odehrály, a teď je předkládá pozůstalým. Starobylé zdi nastolují bolestné vzpomínky na nevyřešené vztahy, v nichž zoufale chybí láska. A Kevin má neodbytný pocit, jako by jeho matka stále žila...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Domino

The Unloved , 1988

KnihomolkaMari
11.06.2017 4 z 5

Kniha plná napětí a stoupajícího šílenství Marguerite, zprvu jsem ji chtěla ocenit vyjímečnými pěti hvězdami ale posléze, co tam začaly probíhat velice předpovídatelné vraždy jak na běžícím páse, jsem hvězdu ubrala. Ale i tak to na kvalitě knihy moc neubírá! Nemilovaní mě prostě uchvátili! Nejvíce jsem si oblíbila energetického a chytrého Jeffa!

martina4041
28.04.2017 4 z 5

No, tady nevím jestli, autor knihy to má v hlavě pořádku. Jelikož tohle bylo maso. Jak někdo může takhle nepokrytě vraždit a pak si ještě myslet, že je někdo jiný. Ale po tom co ta postava zažila, se ani nedivím, že se to muselo, někde ukázat a vyplavat na povrch. Po přečtení této knihy, jsme se bála za bouřky podívat ven , a každé zavrzaní, když kočka prošla po schodech mě zamrazilo......

CharlesWard
13.04.2017 2 z 5

Strašně divně sestavená a především překombinovaná kniha.

EvikU.
08.04.2017 1 z 5

Za mě ne. Moc brutální, hrozný, moc vražd, moc všeho.

Luciu
30.03.2017

Jinak knížka super...

Luciu
30.03.2017

Nevíte někdo zda bude zfilmovaný? Nebo nějaký hodně podobný či totožný film?

karavela
12.03.2017 5 z 5

Napínavé a dechberoucí...

PeM
20.11.2016 5 z 5

Naprostá spokojenost. Děj byl zajímavý, napínavý...chtěla bych to vidět zfilmovaný...doporučuju.

Pjater
05.10.2016 3 z 5

Moje první kniha od tohoto autora, nic jsem od ní nečekala a proto mě příjemně překvapila. Chvilkama jsem se bála jindy jsem zase byla napjatá co bude dál. Přesto bych knihu doporučila spíš jako četbu na dovolenou, případně když nebude k dispozici nic jiného. Já osobně ji koupila za 49 Kč, a proto jsem se do ni i pustila. Takže bych to shrnula tak, že pokud už ji máte doma a nemáte zrovna co číst jděte do ní. Pokud si ji chcete koupit za více než 100 Kč, tak to raději ne.

Jitkarka
17.09.2016 5 z 5

Napínavé, super, překvapující.... Kniha mě moc bavila, četla jsem do ranních hodin. Doporučuji.

Siraelxy
14.08.2016 3 z 5

S touhle knihou jsem byla jako na houpačce, chvilku nuda, chvilku super. Celkově hodnotím jako průměr. Více tady: http://siraelxy.blogspot.cz/2016/08/john-saul-nemilovani.html

kniznistranky
30.07.2016 5 z 5

BOMBA!
Tuhle knihu jsem dočetla něco po 4 hodině raní. Nemohla jsem jí odložit z ruky a i přesto, jak moc jsem se na ní těšila, vůbec mě nezklamala, spíš naopak mě příjemně překvapila a vyklubalo se z ní něco trochu jiného než jsem čekala - ale v tom dobrém slova smyslu samozřejmě! Moc doporučuju všem, kteří ještě pořád váhají. Jděte do toho, je to jízda!

Petra17
26.07.2016 1 z 5

Za mě ne...

ptoček
17.07.2016 4 z 5

Mrazivé prostředí starého domu, šílená matka, ještě šílenější dcera - paráda

martina.tim
03.07.2016 4 z 5

Právě dočteno. Docela jsem se ze začátku musela nutit. Tenhle žánr není přímo můj šálek kávy, ale později jsem se do příběhu začetla více. Těch vražd tam bylo skutečně na mě mnoho. Člověk, jak čte si postupně na postavy tak zvykne, že jim fandí a pak přijde rána v podobě jeho zavraždění a to zrovna nemusím. Ale jako celek to byl poměrně dobrý příběh. Proto dávám 4 hvězdy.

LutherKing
27.06.2016 4 z 5

Super povídačka.

maličkán
16.06.2016 5 z 5

Perfektní kniha, je to moje druhá kniha od autora, opět jsem z ní nadšená. Četla jsem jedním dechem,strhující, napínavé, strašidelné. Co víc dodat. Víc takových knih.

sgjoli
07.05.2016 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych u nějaké knihy byla tak napjatá a chtěla moc číst dál, abych věděla, jak dopadne, ale při tom měla strach ve čtení pokračovat. Možná si říkáte, že si právě protiřečím, ale myslím to vážně. Nemilovaní je brilantně napsaný román útočící na čtenářovu psychiku a čím víc se blížíme konci, tím se napětí v příběhu stupňuje a nedá člověku jen tak spát.
Kniha je označována jako hororová - není to však ten typ hororu, který by vás děsil a strašil na každé stránce. Jeho úkolem je udržovat vás ve stálém napětí a jisté nevědomosti, co ještě můžete očekávat a jak daleko to může ještě zajít. Člověk má s přibývajícími stránkami již pomalu představu, o co asi tak zhruba jde – je to však tak skvěle napsané, že si rádi počtete dál, abyste se ujistili, že to tak je a ještě si navíc užili, jak mistrně to John Saul zvládl celé vylíčit – realisticky, věrohodně, chytlavě. I přes některá "ale", která mne při čtení knihy napadala, jsem si tenhle příběh užila a určitě s k němu ještě někdy vrátím. :-)

Elanor.s94
17.03.2016 3 z 5

Po přečtení recenzí jsem od knihy čekala více, nezklamala ani nezaujala.

hoppe.d
12.03.2016 1 z 5

Knihu jsem si zakoupila díky dobrému hodnocení...bohužel. Od začátku šílená nuda. Asi v 1/3 jsem ji asi na měsíc odložila. Myslela jsem si, že mi možná řekne víc po malé pauze, ale neřekla. S vypětím sil jsem ji nakonec dočetla.
Děj je neskutečně přehnaný, není ani trošku uvěřitelný. Pokud si někdo chce přečíst opravdu dobrý horor, ať sáhne raději po knize Stephena Kinga.

Následující řádky prozrazují část děje.

Člověk si řekne, že konečně přijde někdo, kdo není úplně hloupý a slepý a nenechá se jen tak zabít. Ale všechny postavy jsou neskutečně naivní, snad kromě chlapce a jeho matky, která umírá jako první.
A konec knihy? Bez nápadu.

Jen díky několika světlejším chvilkám, které byly hned vzápětí ubity další nudnou vraždou, dávám 1 hvězdičku.

smrt napětí horory strašidelné domy

John Saul
americká, 1942