Německo a Češi - Dějiny jednoho sousedství uprostřed Evropy

Německo a Češi - Dějiny jednoho sousedství uprostřed Evropy https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55910/bmid_nemecko-a-cesi-dejiny-jednoho-souse-6cD-55910.jpg 3 11 7

Studie o prolínání českého a německého živlu v historickém vývoji českých zemí od 10. do 20. století. Nástin, jehož jednotlivé kapitoly mají charakter historických esejů. Zamyšlení nad průniky, střety i tragickými milníky v dějinách Čechů a Němců. Autor dochází k závěru, že dějiny českých zemí nejsou dějinami výlučně českými, ale ani sudetoněmeckými, a že společně sdílená minulost může být dobrým základem soužití i v současnosti.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Academia

Deutschland und die Tschechen , 1993

Věruška994
03.01.2022 5 z 5

Překlad nic moc. To je věčný boj - jak přeložit osobitý styl autora a zároveň udělat knihu čtivou pro českého čtenáře, přičemž musí ten osobitý styl zůstat zachován. Obsahově zajímavý pohled z německé strany.

Ellen16
02.02.2020 2 z 5

Knížka sama o sobě je plná zajímavých informací, ale ten překlad je něco naprosto příšerného! V životě jsem neviděla hůře předloženou knížku. Takže díky umění pana překladatele je z ní prakticky nečitelné dílo, ve kterém se člověk celou dobu jen ztrácí a přemýšlí, co ta věta asi měla znamenat.

Sauerkraut
01.08.2019 4 z 5

Zajímavý pohled na formování soužití dvou národů od raného středověku po konec 20.století. Faktograficky se mi víc líbila první polovina. Překlad "co odstavec, to věta" byl na škodu.

konicekbily
18.03.2019 4 z 5

Podle mne objektivní pohled německého vědce na naše společné tisícileté dějiny. Jako knížka pro běžného českého čtenáře není moc vhodná. Snaží se vysvětlovat německému čtenáři některá fakta - pro nás známá ze školy. Ale jsou tam i údaje, které jsem neznal.

Luvák
18.05.2016 4 z 5

Mě kniha přišla dobrá. Jen některé pasáže, nutno říci, nevynikaly zajímavostí.

singles35
06.02.2015 2 z 5

Kniha je svým obsahem hodnotná. Bohužel je psána tak, že je těžko čitelná. Zorientovat se v přečteném mi dělalo problém a někdy jsem se ani zorientovat nedokázal. Nad některými slovními spojeními a konstrukcemi vět mi zůstával rozum stát.

marmoni07
19.01.2012 2 z 5

Kniha me docela zklamala. Kdyz pominu absenci jakychkoli priloh (fotky, obrazky, mapy a tak vubec), ktere ovsem nejsou povinne, jeste ted me desi preklad. Ten dela z cetby knihy skutecne dobrodruzstvi. Ani nepocitam, kolikrat jsem se vracela na zacatek odstavce ci stranky, hledala zacatek vety a patrala po smyslu jiz precteneho...