Nemé ucho, hluché oko

Nemé ucho, hluché oko https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308054/bmid_neme-ucho-hluche-oko-mHS-308054.jpg 4 18 1

Priame pokračovanie kultového a sfilmovaného románu TISÍCROČNÁ VČELA , II.zväzok Výberu z diela Petra Jaroša. Román zobrazuje búrlivé roky po prvej svetovej vojne, nabité spoločenskými zmenami, ale i nenávisťou,láskou a hľadaním usporiadania nových spoločenských pomerov,a východisko a novú harmóniu z povojnového chaosu a rozvratu.

katarina4591
27.02.2019 3 z 5

Oproti Tisícročnej včele se mi Nemé ucho, hluché oko četlo o něco hůře, dokonce jsem v jednu chvíly myslela že knihu nedočtu. Jaroš v této knize totiž krom pokračování příběhů jednotlivých postav, potažmo rodů, poměrně podrobně rozepisuje historii nově vzniklé Českosloveské republiky a nových poměrů s ní přicházejicími. To je samo o sobě zajímavé a díky knize jsem se dozvěděla mnoho historických faktů o kterých jsem neměla silné podvědomí. Problémem pro mne spíše byly časté výňatky původních textů a proslovů komunistického hnutí a celkové prokomunisticky orientované náladě v knize. Když jsem se ale snažila zaměřit se spíše na příběhovou část jednotlivých postav a popisu denního života v tehdejší době (nesledujíc jak může být osobní život pevně spjat s politickým přesvědčením) byla kniha příjemným završením historie rodu Pichandů.