Nekonečné prázdniny

Nekonečné prázdniny https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49971/nekonecne-prazdniny-49971.jpg 4 26 4

simon7324
11.01.2023 5 z 5

Právě jsem dočetl knihu a moc se mi líbila takže dávam 5/5.

Argony
26.08.2022 3 z 5

Dnešní děti by se při čtení asi hodně divily. 9 letá holka natírá dveře, pucuje boty celé rodině, uklízí kůlnu, pere záclony k tomu dostane párkrát naflákáno a přesto mluví o rodičích jako o milých a hodných. Chlap z vesnice si na veřejném místě nastraží železa, soused týrá psa, rodiče kamaráda ho běžně nechávají samotného doma. To by dneska už snad neprošlo (alespoň něco). Dětem bych to ke čtení ani nedala, autorka má mnohem lepší knihy.

Isew
21.08.2017 3 z 5

Knížka o první půlce prázdnin v malé vsi kousek od Prahy v osmdesátých letech minulého století. Mám z ní rozporuplné pocity. Líbí se mi, že děti o prázdninách běhají venku, čtou knížky a zažívají malá dobrodružství. Nelíbí se mi, že hlavní hrdinka za každou dětskou vylomeninu byla tvrdě trestaná. V 80tých letech jsem byla dítě, tak vím, že to bylo běžné a nikdo se nad tím příliš nepozastovoval, ale v kontextu dnešní doby se mi to nečetlo dobře. Hlavní hrdinka je automaticky s trestem smířená. Ale stejně jde a udělá další zakázanou věc. Přesně je vidět, že takovéto tresty nefungují. Dnes děti takto trestané nejsou (alespoň v mém okolí), přesto takový banální příběh asi nezažijí, protože mají mobily, youtubery a minecraft. Je jiná doba, ale já bych v dnešní době být dítě snad ani nechtěla.

Daxie L. Jesus
23.02.2013 odpad!

Po tomhle si děcka zkurvěj život!