Nejvzácnější československé poštovní známky ve sbírce Ludvíka Pytlíčka

Nejvzácnější československé poštovní známky ve sbírce Ludvíka Pytlíčka https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515587/bmid_nejvzacnejsi-ceskoslovenske-postovn-u3N-515587.jpg 5 1 0

Filatelistům i běžným čtenářům se dostává do rukou publikace NEJVZÁCNĚJŠÍ ČESKOSLOVENSKÉ POŠTOVNÍ ZNÁMKY VE SBÍRCE LUDVÍKA PYTLÍČKA. Sbírka, která byla vystavena na všech největších světových filatelistických výstavách v řadě světových metropolích a obdržela 18 velkých zlatých medailí a desítky čestných cen, je zde představena těmi největšími raritami a unikáty československých známek od doby jejich vzniku až do roku 1939,tedy v období tzv. 1. Československé republiky. Vybrané exempláře poštovních známek a celistvostí jsou představeny formou kvalitních barevných reprodukcí, vetšinou v originální velikosti, někdy zmenšené. Nebylo možné vtěsnat do této publikace veškeré existující rarity a vzácnosti československých známek, které se v mé sbírce nacházejí. Jsem však přesvědčen, že vše nejdůležitější z ní v předkládané publikaci obsaženo je. Z řady velmi vážných důvodů osobních i veřejně známých jsem se rozhodl nadále sbírku vystavovat jen zcela mimořádně. Bude proto spíše odpočívat v trezoru a sloužit bude výhradně rodinným účelům. I proto vznikla tato kniha a já doufám, že si najde své pevné místo v knihovnách všech příznivců československých známek a že nad jejím obsahem čtenáři stráví nejednu příjemnou chvíli.... celý text

sběratelství filatelie poštovní známky soukromé sbírky

Autorovy knížky

Ludvík Pytlíček
česká, 1943 - 2019
2008  100%Nejvzácnější československé poštovní známky ve sbírce Ludvíka Pytlíčka

Kniha Nejvzácnější československé poštovní známky ve sbírce Ludvíka Pytlíčka je v