Největší sérioví vrazi historie: Jak psychologické profilování pomáhá při řešení trestných činů https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520770/bmid_nejvetsi-seriovi-vrazi-historie-jak-Yi5-520770.jpg 5 3 1

Existuje něco jako zločinecká osobnost? Rodí se zločinci s genetickými předpoklady k páchání trestné činnosti, nebo jsou formováni okolnostmi? Lékaři, psychologové a kriminologové si tyto otázky kladou již mnohá desetiletí a definitivní odpovědi nenacházejí... Kniha je plná působivých kazuistik, které ukazují rozmanitost, propracovanost a účinnost profilování zločinců. Najdeme v ní kapitoly o historii kriminalistického profilování i o nejnovějších teoriích kriminality. Seznámíme se s příběhem Jacka Rozparovače, Teda Bundyho, Petera Sutcliffa a Andreje Čikatila a mnoha dalších. Jde o skutečně autoritativní historii tohoto fascinujícího tématu.... celý text

Detektivky, krimi Literatura faktu Historie
Vydáno: , Universum (ČR)

Profile of a Criminal Mind: How Psychological Profiling Helps Solve True Crimes , 2003

lenikhor
08.01.2024 4 z 5

Celkem zdařilá kniha o různých metodách psychologického profilování zločinců a o historii tohoto oboru. Některé metody jsou už dnes překonané, jiné zdokonalené, ale je dobře, že se různí nadšenci věnovali vývoji profilování a prosazovali ho i přes nedůvěru různých úředníků či policistů. Nedávno jsem viděla na Netflixu seriál Mindhunter, a proto mě i tato kniha oslovila. Zvlášť jsou tam povedené a čtivé případové studie známých sériových vrahů, kdy se čtenář dozví, že ne vždy bylo lehlé vraha vypátrat a bez dobrého psychologického profilu, který pomohl rychleji vrahy dopadnout, mohlo přijít o život ještě více lidí.

kriminalistika sérioví vrazi kriminalita

Kniha Největší sérioví vrazi historie: Jak psychologické profilování pomáhá při řešení trestných činů je v