Nejstarší Američané

Nejstarší Američané https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314395/mid_nejstarsi-americane-7Do-314395.png 5 25 5

Finskej
20.01.2023 5 z 5

Šolcovy knihy obecně jsou skvěle čtivé a zábavné – nejlepší ukázka toho, jak psát správnou naučnou literaturu. Navíc měl autor přehled, takže kromě známějších a „atraktivnějších“ kmenů probral vždy i ty méně známé, menší a okrajové a to se záběrem od severní až po jižní Ameriku. Spolupráce s ilustrátorem Jaromírem Vraštilem byla úspěšná a došlo k ní minimálně u jedné další knihy na toto téma: https://www.databazeknih.cz/knihy/indianskou-stezkou-62106

Beebee
06.02.2020 5 z 5

Kniha mého dětství, na tu dobu krásná publikace, názorná a s množstvím obrázků, hodně faktů, poučná.

Bear Reader
15.05.2016 3 z 5

Knížku jsem dostal do ruky po přečtení pár "Mayovek". To byl teda rozdíl. Dobře napsané a skvěle ilustrované. Jen toho Vinetoua tam ne a ne objevit.

pablovendat
15.11.2014 5 z 5

Pohled do minulosti kmenů a národů Severní, Střední a Jižní Ameriky. A k tomu bezvadné kresby od Vraštila.

Bránolog
06.02.2012 5 z 5

Historie Ameriky očima původních obyvatel. Zvyky, legendy, zrady bílého muže a slavné bitvy.