Nejsem žádná lvice

Nejsem žádná lvice https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87628/nejsem-zadna-lvice-87628.jpg 5 24 5

První podrobné, upřímné a ucelené vyprávění legendární televizní hlasatelky Kamily Moučkové, která dosáhla bodu, kdy už nic v životě není tabu, a s pomocí renomované spisovatelky Petry Braunové napsala tento životopisný román o lásce, smrti a krutém 20.století. Knížka, odkrývá soukromí "první dámy televize" a podává svědectví jedné generace citlivým ženským pohledem. Je doplněna četnými fotografiemi, z nichž většina dosud nebyla publikována. ... celý text

Filomena1961
31.10.2022 5 z 5

Kamilu Moučkovou si pamatuji ze zpravodajství roku 1968. V ten osudný den jsme byli všichni přilepeni na televizní obrazovce a mamince tekly po tvářích slzy, v koutku své dětské duše jsem se moc bála. Zpětně obdivuji statečnost paní Moučkové a její profesionalitu. Životní příběh zpracovaný Petrou Braunovou jsem přečetla jedním dechem. Na závěr bohatá příloha s rodinnými fotografiemi. Knížku doporučuji.

eiramka
24.01.2021 4 z 5

Kamila Moučková nás v rozhovoru se spisovatelkou provede svým životem s odzbrojující upřímností. Její život je něco jako učebnice dějepisu - druhá světová válka, vývoj pro roce 45, padesátá léta a Pražské jaro a pak dlouhá léta normalizace. Výborná kniha.

Marcik7
16.03.2017

zajímavé čtení o silné ženě s velmi pestrým životem

1alena1
17.06.2016 5 z 5

Díky perfektnímu zpracování Petry Braunové a díky hodně pestrému životu Kamily Moučkové vznikla opravdu jedinečná knížka, kterou doporučuji k přečtení, stojí za to.

Ronny
24.10.2012 5 z 5

Kniha se čte jedním dechem a mohu ji vřele doporučit - zvláště těm čtenářům, kteří rádi čtou skutečné příběhy. Půjčila jsem ji několika známým a ti zase svým známým a všem se moc líbila. Paní Moučková píše o svém životě upřímně, nejen o svých úšpěších ale i o prohrách, zklámání a depresích. Je to silná žena a jsem moc ráda, že se s námi takto o svůj život podělila.

Autoři knihy

Kamila Moučková
česká, 1928 - 2020
Petra Braunová
česká, 1967

Kniha Nejsem žádná lvice je v