Nebeská věž / Francouzský zahradník / Temnota / Devět lekcí golfu

Svazek obsahuje zkrácené verze čtyř úspěšných románů oddychových žánrů od renomovaných angloamerických autorů. Jednotlivé tituly jsou doplněny stručnými informacemi o jejich tvůrcích. 1) William Kent Krueger: Nebeská věž Když v nepřístupné oblasti Skalistých hor zmizí malé letadlo, na jehož palubě je kromě indiánské delegace i právnička Jo, zapojí se do pátracích akcí také její manžel Cork. Vše ztěžuje nejen sněhová bouře, ale i podezřelé vztahy v místní indiánské i bílé komunitě. 2) Santa Montefiore: Francouzský zahradník Miranda a David se z Londýna odstěhují do překrásného venkovského domu, ale venkovský život jim nepřipadá tak idylický, jak si představovali. Objeví se však neznámý Francouz, který se nechá najmout za zahradníka a se zahradami jako by křísil k životu i obyvatele domu. 3) Robert Crais: Temnota Losangeleský soukromý detektiv Elvis Cole se ocitl v nepříjemné pozici. Před několika lety přispěl svými důkazy k osvobození člověka podezřelého z vraždy prostitutky, ovšem nynější důkazy nasvědčují tomu, že propustili skutečného vraha, který posléze neváhal vraždit dál … 4) Kevin Alan Milne: Devět lekcí golfu Golf je život a život je golf. Otec Augusta Wittea to tvrdil vždycky a August ho za to nenáviděl. Ale teď se má sám stát otcem a na novou roli se ani trochu necítí. Je vůbec možné, aby mu cenné rodičovské rady dal muž, kterého tolik let považoval za nejhoršího otce na světě?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146379/big_nebeska-vez-francouzsky-zahradnik-t-p7Q-146379.jpg 4.117

Vydáno: , Readers Digest Výběr (ČR)

Heaven

Kniha Nebeská věž / Francouzský zahradník / Temnota / Devět lekcí golfu

10.07.2020

(+ SPOILER) 4/5 Nebeska vez- prvni 2 kapitoly nejsou nijak oslnive,ale vse zacne byt napinave az od te chvile, kdy se zjisti,ze pilot,ktery mel pilotovat ono pohresovane letadlo,neni ten samy clovek. Indianska rezervace skomira a zena,ktera chce do teto krajiny vnest prosperitu, ale bez zdevastovani zeme,taha za nitky,ktere ale vedou i k likvidaci nepohodlnych osob. Cork,ktery se nemuze smirit s tim,ze se nenaslo telo jeho pohresovane zeny,ktera se ztratila s letadlem v bouri,se vydava po stope a kousek po kousku odhaluje motiv teto indianske zeny. Svou zenu se mu nakonec podarilo nalezt, presne tak,jak se jejich synovi ztvarnil sen,akorat si ho drive neumeli spravne vylozit.

21.06.2020

2/5 Francouzsky zahradnik:Tento roman me ale vubec nevtahnul,bylo to zrejme tim,jak je to napsane. Hodne jsem preskakovala urcite pasaze,ktere tu jsou psane jen jako omacka,aby se kniha nafoukla.Jedna se o 2 zivotni pribehy,jeden v realu,druhy skrz denik minulych majitelu domu. Precetla jsem jen,ze je to pridane do teto knihy.

07.06.2020

3/5 9 lekcí golfu: Nejsem žádný fanoušek golfu a myslím si o tom své, a proto mě ani tato kniha moc nezaujala. Když se má mladém páru narodit 1.děcko, tak muž, který o sobě pochybuje, co se otcovství týče, jde za svým otcem, aby ho konfrontoval, co jako on může nabídnout, když nic od svého otce nepobral a proto ani nic nemůže předat svému nenarozenému děcku. Augustova matka zemřela, když byl malý a proto si s otcem procházeli životem, který byl hodně ovlivněn golfem, který jeho otec miloval a snažil se to předat i svému děcku. Se synem uzavřou dohodu, že do narození jeho děcka spolu každý měsíc odehrají lekci a otec mu předá svůj pohled na golf a život. Prostě takové filozofické pindy a popisy lekcí (to mě nebavilo), pak něco málo ze života Augusta a jeho ženy a také vzpomínky otce na matku. Na konci knihy je ještě další zápletka, díky které tato kniha ode mě dostává hvězdu navíc.

guru
30.07.2015

William Kent Krueger: Nebeská věž
Dobrá kniha, Krueger opäť preukázal výborné rozprávacie schopnosti.