Nejkrásnější filmové pohádky

Nejkrásnější filmové pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390873/bmid_nejkrasnejsi-filmove-pohadky-dyN-390873.jpg 4 3 3

Knižní zpracování klasických pohádek, které znáte z filmu či televizní obrazovky. Princ a Večernice aneb O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku – Byl jednou jeden král aneb Sůl nad zlato – Jak se budí princezny aneb O Šípkové růžence – Tři oříšky pro Popelku aneb O Popelce – Obušku, z pytle ven aneb Kouzelné dary – Princ Bajaja – Princezna se zlatou hvězdou na čele – Pyšná princezna aneb Potrestaná pýcha – S čerty nejsou žerty aneb Čertův švagr – O statečném kováři aneb Neohrožený Mikeš – Panna a netvor aneb Kráska a zvíře – Třetí princ aneb Dvojčata – Labakan aneb Nepravý princ – Jak si zasloužit princeznu aneb Šternberk – Sedmero krkavců – Lotrando a Zubejda aneb Pohádka o zlotřilém loupežníkovi a O princezně solimánské – Pták ohnivák aneb O ptáku Ohniváku – Florián aneb Dar svatého Floriána – Císařovy nové šaty – O Janovi a podivuhodném příteli aneb Dva přátelé – Zlatovláska – Tři zlaté vlasy děda Vševěda – Malá mořská víla aneb Rusalka aneb Mořská ženka – Nebojsa... celý text

AngeliS
22.11.2021 5 z 5

Hodnocení opravuji, protože mi leželo v hlavě. A to není jen tak. To, že já jsem od toho očekávala něco jiného neznamená, že je špatná. Vlastně jsem takovou knihu chtěla, protože ty filmy miluju, ale děti je tolik zafixované jako já nemají a příběhy se moc líbí. I já, když přihlédnu k tomu, že to je prostě pohádka k přečtení na dobrou noc, tak je to super. Navíc kniha obsahuje krásné ilustrace. Kniha mě už v knihkupectví naprosto nadchla a dávala jsem ji potom i jako dárek jiné pohádkové fanynce. A jako dárek potěšila také. Takže možná nenaplnila mé prvotní očekávání, ale to už je pouze a jeníom můj problém.

Nixa
21.04.2021 3 z 5

Některé pohádky se mi líbily více, některé méně. Celkově jsem očekávala, že zde budou pohádky přesně takové jaké je dávají v televizi a to se nestalo. Takže trochu zklamání. V knize jsou krásné ilustrace, které občas jsou podle filmové předlohy a někdy jsou úplně mimo.