Nejkrásnější české pohádky

Nejkrásnější české pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90586/nejkrasnejsi-ceske-p.jpg 4 9 9

Nejkrásnější české pohádky - to je výběr třinácti oblíbených českých pohádek autorů Jaromíra Erbena, Boženy Němcové a Františka Bartoše. Kniha je určena pro malé posluchače i malé čtenáře, kteří ocení velké, dobře čitelné písmo i milé ilustrace, provázející každou pohádku.

trudoš
27.08.2015 2 z 5

Nemám problém s výběrem pohádek ani s ilustracemi, v obou případech se jedná o bezvadnou práci. Co mě však hodně otrávilo, byla redakční práce. Chápu, že když se jedná o pohádky pro nejmenší, není třeba žádného literárního umění. Ovšem při převádění staročeštiny do moderního jazyka by mohla zůstat alespoň určitá úroveň zvukomalebnosti. Opakující se slova a fráze v průběhu třeba i jedné věty, neobratné zacházení s gramatikou, odfláknuté vyjadřování působící dojmem nulové slovní zásoby, to vše mě v součtu dohnalo k poměrně nízkému hodnocení. I když uznávám, že od dětského čtenáře figurujícího v roli posluchače žádná výtka nebyla. Spíše naopak. O to větší peklo pro mě coby předčítače tento soubor českých pohádek znamenal.