Nejdražší dcera

Nejdražší dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235774/mid_nejdrazsi-dcera-det-235774.jpg 3 157 51

Kdy jste naposledy chtěli zabít svou matku? Bývalá vymetačka večírků Jane Jenkinsová je chytrá, okouzlující … a má za sebou deset let ve vězení. Kdysi byla na vrcholu slávy jako společenská celebritka, ale pak ji odsoudili za vraždu matky, krásky z vyšší společnosti známé svou charitativní činností a bohatými manželi. Kvůli formálnímu pochybení policie se Janie dostala na svobodu. Utíká před médii a zároveň se snaží sledovat stopy, které, jak doufá, ji dovedou k matčinu vrahovi. Problém? Janie si není úplně jistá, jestli jím není ona sama… „Důvtipný thriller s úžasným spádem se rozhodně stane hitem pro fanoušky Zmizelé.“ – People... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Dear Daughter , 2014

HaaHaa
12.01.2018 5 z 5

Díky zdejším recenzim se mi do této knihy moc nechtělo, ale jsem ráda, že jsem ji přečetla.. Líbila se mi..

lenuskav
10.01.2018 2 z 5

obrovské zklamání :(

barush89
04.09.2017 2 z 5

Nuda..

lenkaBajza
02.08.2017 1 z 5

Nic velkého jsem od knihy sice nečekala, ale že to bude taková kravina, to také ne. Děj byl dlouhý, nudný, stále jsem měla zmatek v postavách (kniha mě prostě nebavila, nesoustředila jsem se tolik na děj), také si myslím, že některé postavy byly naprosto zbytečné. Nevylepšil to ani konec, kde i u průměrnějších detektivek dostane děj trochu spádu a napětí. Prostě ne!

Veronika33
27.06.2017 5 z 5

Kniha sa veľmi dobre čítala, bola pútavá a zaujímavá. Koniec bol prekvapujúci a knihu som si fakt užila. Toto je presne typ kníh, ktoré ma bavia najviac. Odporúčam prečítať.

SilvieSisinka
31.01.2017 3 z 5

Dočetla jsem,ale nic moc.Četla jsem lepší.Průměr.

Adiee19
02.01.2017 1 z 5

Ocakavala som teda viac..so zmizelou to nemalo nic spolocneho

Ajuszka
08.12.2016 odpad!

Hruza.. Ani do poloviny jsem nevydrzela. Prvni kniha kterou jsem nedocetla do konce. Vetsinou se snazim vydrzet ale v tomhle pripade ne.

Lucie51
09.09.2016 4 z 5

Celkem nechápu poutač, který je uvedený též na obálce knihy, že kniha je pro fanoušky Zmizelé od Gillian Flynn. Zmizelou mi to nepřipomínalo ani v nejmenším. Hlavní hrdinka, Jane Jenkins, je na začátku příběhu propuštěna z vězení, do nějž byla odsouzena na 10 let za vraždu své matky. Dříve byla vymetačkou večírků, nyní je v knize (svým chováním) líčena jako žena středního věku, i když ve skutečnosti zase tak stará není :) ) Není si však jista, zda tento čin opravdu spáchala, zkrátka si to nepamatuje... Jane prchá před médii do malého městečka, kde se seznámí s místními obyvateli a objeví nečekanou pravdu o své matce... kniha se mi celkem líbila, ale nemám vůbec ráda žánr western, příběh k němu občas směřoval, což mě moc nebavilo. Kniha skončila dle mého citu lehce otevřeně, je plánováno pokračování, u nás si však myslím, že již nebude vydáno. Možná bych po něm ze zvědavosti i sáhla... Hodnotím 4/5 :) ★★★★✰

sabinaK
24.07.2016 1 z 5

Nějak jsem nebyla schopná knížku dočíst. Nakonec se teda podařilo, ale ke čtení jsem se musela vyloženě nutit. Zápletka nic moc, nenadchne, neurazí. Za mě jedna *

denyjanostik
05.07.2016 2 z 5

Za mě ne. Že je na obalu 'nová zmizelá' mě docela uráží. Kniha je smíchaninou Zmizelé a (hlavně) Dívky ve vlaku. Občas jsem se ztrácela v postavách, resp. příbuzenských vztazích, ale nezajímalo mě to natolik, abych si zjištovala kdo je kdo. Kdyby mi netrhalo žíly nedočíst knihu, tak nedočtu. Námět dcera,matka,vražda se mi líbí, ale jak říkám, celou dobu jsem myslela na dvě již zmíněné knihy.

Martasek5
01.07.2016 2 z 5

Začátek se mi moc líbil. Ale po 70ti stránkách nuda, knihu jsem pomalu dočetla, žádnej strhující závĕr nemá

NikaMirka
13.06.2016 4 z 5

Kniha je čtivá, dá se zvládnout za jeden den. Zmizelá byla rohodně propracovanější a daleko složitější na čtení. Příběh vlastně skončí tam kde začal, což mě tak trochu mrzelo, ale i špatné konce k životu patří. Možná by to mohlo mít pokračování, ale to už by bylo asi naprosto o něčem jiném. Dávám čtyři hvězdičky.

dominika2585
29.01.2016 2 z 5

Z této knihy jsem tedy nadšená moc nebyla. Když jsem tuhle knihu viděla na pultech knihkupectví, strašně mě lákala. Takové téma se nevidí často, a tak jsem čekala něco nového, čtivého. Už z počátku mi nesedl styl psaní, který autorka používá. Také mi vadila hlavní hrdinka, která byla vlastně celou dobu zobrazována jako nevychovaný spratek.

Překousala jsem se přes prvních 200 stránek, při kterých jsem opravdu měla milionkrát chuť knihu zahodit do kouta ale s přibývajícími stránkami mi kniha už přišla trochu zajímavější. Děj se trochu rozjel a začalo to být více akčnější, také trochu záhadné. Druhá polovina knihy už podle mě stála celkem za to, když dokážete snést tu první půlku. Závěr se mi také moc nezamlouval.

martousek
12.12.2015 4 z 5

Já osobně hodnotím knihu velice kladně, povedený triller.
Ukázka toho, jak se chudí a obyčejní lidé dokáží ze dna dostat nahoru, a zároveň se bohatí dokáží při své nenasytnosti naklonit k praktikám velice nekalým. Celé rozzuzlení i závěrem pro mě byl opravdu nečekaný.

Knihomolkaa
07.11.2015 3 z 5

Zhruba do poloviny knihy jsem s každou otočenou stránkou přemýšlela, že knihu odložím a nedočtu. Nakonec jsem ale docela i ráda, že jsem to neudělala, protože děj konečně dostal spád a četla se chvíli jedním dechem. Upřímně přiznávám, že jsem se trošku sem tam ztrácela v postavách.

Cocina
14.10.2015 4 z 5

Ze zacatku me to moc nenadchlo,ale postupem času jsem se konečně začetla a nemohla se odtrhnout. Kniha je opravdu dobrá!

*Pájuše*
09.10.2015 4 z 5

Jsou knihy, které přečtete rychlostí blesku, protože jsou tak napínavé a strhující, že jinak tu knihu číst nelze. Pak ale existují knih, které čtete pomalu, ne proto, že by byly tak špatné, ale proto, že si je vychutnáváte. A Nejdražší dcera spadá do druhé kategorie. :-)
Obsahově je kniha určitě propracovaným dílem, nicméně má několik vad na kráse. Mínus dávám za lajdácky odfláknutou milostnou scénu. Takové polovičaté mínus dávám za velmi povrchní a arogantní hlavní hrdinku, která mě svým postojem chvíli iritovala, chvíli bavila, ale jelikož byla napsaná celkem obstojně (žádný psychologický posun jsem u její postavy nezaznamenala, možná tak v milostné sféře, ale že by se nějak výrazně změnila v chování, to ne), dalo se to i skousnout. :-)
Ačkoliv jsem si vychutnávala písmenko po písmenku stránku za stránkou, něco knize prostě chybí. Ta jednotvárnost příběhu je možná tím kamenem úrazu.

Luca287
21.09.2015 3 z 5