Nejcennější, co mám

Nejcennější, co mám https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119652/nejcennejsi-co-mam-119652.jpg 4 20 6

Příběh o tom, jak se s krutou pravdou o onemocnění rakovinou vyrovná úspěšná lékařka. Románová předloha úspěšného filmu s A.Girardotovou v hlavní roli.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Svoboda

Un Cri , 1974

Nofar197
30.12.2022 4 z 5

"Já nechci umřít."
Konec knihy je vlastně začátkem zápasu, který denně prožívají miliony žen po celém světě, a který je tak často přes veškeré úsilí odsouzený k nezdaru. Po této knize jsem náhodou sáhla v knihovně, když jsem byla ve třetím ročníku, přesto jsem na ni nikdy nezapomněla. Tak často si stěžujeme na maličkosti, ale nevážíme si velkého daru, jakým je zdraví.

madem
30.07.2022 3 z 5

Nápad je dobrý, jen hlavní hrdinka je místy tak protivná baba, že se mi nechce jí fandit, když to potřebuje. Zkusím film, když ho všichni chválí. Třeba hrdinku lépe pochopím.

Elea
21.07.2021 3 z 5

Jednoznačně souhlasím s předcházejícími názory, že film je mnohem lepší než kniha.

JPBelmondo
10.06.2017 3 z 5

Též souhlasím s názorem, že v tomto případě, je díky výkonu M. Girardotové, film mnohem lepší než kniha.

jprst
12.04.2012 5 z 5

Podle románu byl natočen film v roce 1976 (režie Jean-louis Bertucelli) v hlavní roli s Annie Girardotovou. Je obtížné, posoudit, co je poutavější a hlavně dojímavější. Ale řekl bych, že film, hlavně díky výkonu Annie Girardotové.

Oli1104
18.05.2011