Nefertiti

Nefertiti https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153693/bmid_nefertiti-xw8-153693.jpg 4 105 105

Historický román, ktorý prináša prenikavý pohľad do dávnej histórie Egypta. Predovšetkým je však príbehom dvoch sestier: sebavedomej a cieľavedomej Nefertiti, ktorá sa vydáva za kráľa Amenhotepa, pokúšajúceho sa zaviesť monoteizmus, a jej rozvážnej sestry Mutnodjmet. Obe sa usilujú nájsť životné naplnenie a šťastie v niečom inom. Nefertiti túži získať najvyššiu moc a uznanie, kým Mutnodjmet pokojný život v kruhu rodiny, vo svojej bylinkovej záhrade a v pomoci ľuďom.... celý text

Katera
28.03.2014 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem. Pěkně napsaný příběh. Doporučuji.

Janaf
17.10.2013 5 z 5

Oddechový, hezky napsaný román. Doporučuji si přečíst.

lusila
24.06.2013 5 z 5

Pri čítaní románov Michelle Moran máte pocit, ako keby ste tam boli. Dokáže vtiahnuť čitateľa do deja.

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Anush
27.03.2011

Velmi dobrá kniha. Název mě zaujal hned napoprvé a ačkoliv jsem knihu předtím četla již několikrát, ráda jsem si ji koupila a ráda se k ní vracím. Autorka velmi dobře vystihla tehdejší dobu, různé nepotvrzené doměnky popsala tak dobře, že by čtenář neznalý historie starověkého Egypta ani nepoznal, co je smyšlené a co ne. Příběh Nefertiti, dnes známé jako největší krásky ve starém Egyptě, mě v tomto podání skutečně zaujal. Knihu bych doporučila každému, kdo se zajímá o Egypt a rád čte romány.