Nedeľa radosti

Nedeľa radosti https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532574/bmid_nedela-radosti-65d4fabbb597e.png 5 2 2

Nedeľa radosti je pravdepodobne najintímnejším textom zo všetkých doterajších próz Rastislava Puchalu. Na relatívne subtílnom príbehu, ktorého veľká časť sa odohráva v psychiatrickej klinike niekde v nemenovanom slovenskom meste, sa vysporadúva s témou utrpenia, jeho zmyslu a jeho miesta v živote človeka. Hlavný hrdina sa postupne stretáva so skutočnými, ale aj fantazmagorickými postavami, ktoré skrížili jeho životné cesty, alebo sa mu iba zazdali v ťaživých psychotických stavoch, a teraz ho vyzývajú na prehodnotenie jeho doterajšieho pohľadu na túto tému, ale aj na celý vlastný život a nastoľujú otázky viny a trestu, vyššej spravodlivosti a schopnosti človeka pochopiť zmysel toho všetkého v širokom kontexte presahujúcom jeho vlastnú životnú skúsenosť.... celý text

Romány Náboženství Filozofie
Vydáno: , Trio Publishing

Nedeľa radosti , 2023

LenkaAlenka
20.03.2024 5 z 5

Môj obľúbený autor znova nesklamal. Napísal čosi, čo by sme mohli nazvať moderným prepisom knihy Jób. Napriek hlbokým myšlienkami, nad ktorými sa treba zastaviť, má kniha náboj, dej a spád. Treba si prečítať!

martin_aston
20.02.2024 5 z 5

Perfektné. Môj rozbeh bol trochu pomalší, lebo celkom sa neviem vžiť do kože psychiatrického pacienta, ale postupne som sa do toho dostával. A ten záver bol nádherný.
To všetko opäť v krásnej, ľúbozvučnej slovenčine, s autorovým obrovským všeobecným prehľadom (napr. v hudbe).

Rastislav Puchala
slovenská, 1972