Něco za něco

Něco za něco https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199957/bmid_neco-za-neco-95a-199957.jpg 4 85 29

Něco za něco je poutavý román, ve kterém autorka s nevšedním porozuměním, psychologickými znalostmi a řemeslnou zručností, líčí příběh jednoho rozpadajícího se manželství z pohledu tří žen - manželky, milenky a tchýně. Člověk nikdy předem neví, jakou podobu má štěstí, a proto ani hlavní hrdinka knihy čtyřicátnice Martina netuší, že tragédie, jíž prochází, může nakonec přinést i něco dobrého, a možná i zachránit život jejího tříletého syna. To vše ovšem jen v případě, že tři ženy tří různých generací k sobě dokáží najít cestu. Román se mimo jiné dotýká citlivého tématu dědictví zmraženého spermatu. Je napsán čtivou svěží formou s plastickým vykreslením odlišných povah a chování hlavních postav.... celý text

liskarysava
22.06.2013 3 z 5

Telenovela v knižní podobě, zápletek a překvapení bylo až moc.

proton
26.04.2013 4 z 5

Super, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

daasa
04.03.2013 3 z 5

Čtivá kniha, četla jsem ji na dovolené a nestěžuji si. Některé zápletky byly předpokládatelné, ale určitě kniha neurazí, ale znovu bych ji určitě nečetla.

debe
18.02.2013 3 z 5

Čtivé, poutavě napsané, ale tak nějak cíleně... asi se v tom najde spíš někdo, kdo už v životě čelil nevěře. Nenáročná oddechovka, asi tak.

koprifka
03.01.2013 2 z 5

Kostra románu se mi vcelku líbila, vadilo mi však odtržení a separace jednotlivých postav a jejich příběhů. Nějak jsem si ke konci knihy vše domyslela a poslední část věnovanou tchýni ani nedočetla.

BUBINA1971
14.01.2012 5 z 5

Kniha mne ihned chytla a už nepustila.Čtivá,dobré téma a zajímavý děj.

AlenaR
11.11.2011 5 z 5

výborná knížka, mohu jen doporučit

knihožrout
27.09.2011 2 z 5

Ukázka toho, že dobrý kočí ještě není dobrý kůň. Markéta DOčekalová má snad populární kurzy tvůrčího psaní, a napsala i čtivé učebnice jak na to. Holt sama se svými radami řídila možná až příliš... Román se snaží být napínavý od začátku do konce, což brzo unaví, notabene když zápletky jsou mírně řečeno trochu kostrbaté. Příliš mnoho dialogů, mravoučné monology. Přála bych si na domácí scéně nějaké oživení, snad se povede s autorčinou další knihou.

WEIL
20.08.2011

Román, který je ukázkou, jak se sama Markéta Dočekalová naučila psát.