Nebezpečný vírus

Nebezpečný vírus https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485572/bmid_nebezpecny-virus-8GQ-485572.jpg 4 37 6

Známy lekár Robert Hunt pracuje na výskume liečby rakoviny. S pomocou mladého talianskeho kolegu Paola sa mu podarí vyvinúť liek, ktorý má priam zázračné účinky. Použije ho na liečbu niekoľkých beznádejných prípadov rakoviny. Po istom čase štyroch pacientov postihne ťažká paralýza. Doktor Hunt je však pevne presvedčený, že jeho liek toto ochrnutie nespôsobil. Podarí sa mu to však dokázať aj na súde, kde ho zažalovali postihnutí pacienti?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

The Cure , 1982

Bakana
11.02.2024 3 z 5

Celé takové průměrné.
Ne špatné, ale taky ne natolik dobré, abych si na knížku někdy vzpomněla.

čef
30.03.2022 5 z 5

Dobře napsaný příběh vývoje léku na rakovinu, kde si autor určitě trochu zafantazýroval, i když současný výzkum asi jde touto, v této knize naznačenou, cestou. Je to však samozřejmě jenom literatura z oblasti lékařské a možná i právní s romantickými prvky. Upoutá určitými napínavými zápletkami a přinutí mnohé k zamyšlení i nad etickými prvky použití experimentálních a tedy nevyzkoušených léčebných metod.

Ira13
22.12.2020 5 z 5

Kniha se dobře čte, nic náročného, přesto napínavé. ...kéž by takový lék už byl a fungoval

BabaJaga11
02.06.2019 3 z 5

Kniha není dlouhá a čte se dobře, jde o zajímavé téma a napínavou zápletku, navíc příběh alespoň pro některé hrdiny končí happy endem, i osud jiných se uzavřel tragicky – ale takový je život, bohužel.

To, jak rychle byl zaveden nový lék na rakovinu, kolem něhož se dodatečně objevila spousta pochybností, mi připadá trochu nerealistické, na druhé straně kdo má peníze, má i moc a může si ledacos dovolit, v USA to pak platí dvojnásob (ovšem tady šlo o ušlechtilý cíl – záchranu života smrtelně nemocných pacientů – i když nějaká ta sláva a věhlas taky nebývá k zahození).

Co mi v knize hodně chybělo, bylo lepší vykreslení psychologie jednotlivých postav, tak, jak to najdeme třeba v knize od A. Haileye "Konečná diagnóza". V knize "Intenzivní péče" může čtenář získat mylný dojem, že vědecké bádání a léčení je v podstatě pohodička, žádný stres, pokud do toho člověku nikdo nekecá, má po ruce pomocný personál a dostatek peněz. Taky to, co se dělo v myslích pacientů stižených rakovinou a jak to prožívali jejich blízcí, je pojednáno jen zkratkovitě.

Za mě je kniha spíše oddechovou četbou na dovolenou nebo do vlaku, která nezklame, ale asi ani nezůstane v paměti příliš dlouho.

ovpana
01.12.2014 5 z 5

Úžasna kniha,napínavý a zajímavý příběh o vývinu léku na rakovinu.

Laf
25.11.2013 3 z 5

Úžasný příběh o boji s rakovinou a jak stačí málo, aby lidé přestali o účincích pochybovat. Rozhodně stojí za to si tuto knihu přečíst :)

Leonard S. Goldberg
americká, 1936