Nebezpečná laskavost

Nebezpečná laskavost https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366764/bmid_nebezpecna-laskavost-7Wu-366764.jpg 3 298 118

JE JEJÍ NEJLEPŠÍ KAMARÁDKA, SVĚŘILY SI VŠECHNA SVOJE TAJEMSTVÍ. JENOM JEDNO NE… Emily je okouzlující žena s oslnivou kariérou v módním oboru a s pohledným manželem Seanem tvoří pár, kterému leckdo závidí. Zároveň je zodpovědná a milující matka. Její kamarádka Stephanie, jejíž manžel před několika lety tragicky zahynul při autonehodě, se stará o malého syna a úzkostné pocity ventiluje na svém blogu určeném komunitě matek s malými dětmi. Všechno začalo drobnými laskavostmi. “Mohla bys vyzvednout Nickyho ze školy?” prosila Emily už několikrát svoji nejlepší kamarádku. A Stephanie je pokaždé ráda, že může být přítelkyni užitečná. Jednoho dne si ale Emily pro syna nepřijde, nezvedá mobil, neodpovídá na textovky. Nejistota trvá několik měsíců, až se v jezeře najde tělo utonulé ženy, kterou policie identifikuje jako Emily. Případ je uzavřen jako sebevražda… jenomže Stephanie náhodou narazila na důvod k pochybnostem a nejistota ji svírá čím dál naléhavěji. Neví Sean o Emilyině zmizení víc, než přiznává? Jak dobře znala svoji nejlepší kamarádku? Co ví o jejím dřívějším životě? Neudělala chybu, když se jí svěřila s tím, na co by ze své minulosti nejraději zapomněla? Co když se za kamarádstvím skrývá záludný, detailně promyšlený ďábelský plán?... celý text

Detektivky, krimi Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Leda

A Simple Favor , 2017

Dalexa
03.03.2018 1 z 5

Zlákal mně název na přebalu - psychothriller. No za mně to s tímto žánrem nemělo vůbec nic společného. Pořád jsem čekala,kdy se to rozjede, Stephanie byla pro mně taková naivní seirálová americká máma. Ten vývoj byl od počátku předvídatelný, pro mně prostě nuda. Avízovaný žánr pro mně znamená to, že mám nervy na pochodu, knihu odkládám, protože už to dál nesnesu číst a zase vzápětí beru do ruky, abych se posunula dál a zjistila jak to dopadne. Tyto pocity mi u čtení této knihy scházely a prostě pro mně to byla jen limonáda.

seabook04
01.03.2018 5 z 5

Zeptejte se sami sebe... jak dobře znáte své nejlepší přátele?

Nebezpečná laskavost je kniha, která šokuje. A to non-stop.
Autorka má talent vás vodit za nos od první do poslední stránky a manipulovat s vámi tak, že jí naprosto propadnete.
Manipuluje s vámi skrz hlavní postavy, které tvoří trojice dospělých lidí. Vdovy jménem Stephanie a manželským párem Emily a Nicka. Samozřejmě autorka nezapomíná na syny obou žen, kteří s vaší psychikou taktéž zamotají, ale po pár stránkách zjistíte, že to, co vás naprosto zdeptá, nebudou děti.

Janaves
01.03.2018 3 z 5

Mě se kniha líbila, ale je pravda, že konec jsem čekala jiný.

bonifacka
01.03.2018 2 z 5

No, co k tomu napsat. Námět by ušel, ale začátek táhlý, na konci jsem se pro změnu smála. Thriller to není a psycho už vůbec. Četlo se to dobře,odpočinkové čtení hodno spíše e-knihy. Ale posunu dál, v knihovně ji mít nemusím.

eva2114
27.02.2018 3 z 5

citat sa to dalo, ale ku psychothrilleru ma daleko .......skoda.

Illaa
25.02.2018 4 z 5

Neskutečně zamotaný a skvěle vygradovaný thriller. V poslední třetině jsem měla hlavu tak zamotanou a stále jsem uvažovala, jak trojice hlavních hrdinů dopadne. K přečtení určitě doporučuji.

Květ
24.02.2018 2 z 5

Na obálce bestseller, ale vevnitř.... no... psychothriller si představuji úplně jinak. Nesedlo mi to, spíš taková slátanina. Pro mě žádné napětí, žádná úzkost, žádný strach, spíš znechucení...

SPOILER
(Někteří už to tu uvedli i bez spoileru, ale já to jako spoiler vnímám). Řekla bych, že je to nepovedená, vykradená a horší Zmizelá

mmmisulka.r
20.02.2018 4 z 5

Sice hodně předvídatelný děj, ale super počtení. Všechno se dalo lehce odhadnout a prokouknou, je to moc velká škoda, ale i tak nám autorka nabídla znamenitý příběh, který si vaši pozornost určitě zaslouží. Osloví zejména ženy!

milunka21
17.02.2018 4 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale pak nastal zlom a naprosto se to rozjelo.
Připomíná mi Zmizelou, hlavně kvůli konci. A oceňuji tu originalitu. V knize jsou zakomponované články z blogu jedné z hlavních hrdinek. :-)

Reniee
12.02.2018

Mě kniha tolik nenadchla. Téma super, ale mohlo být lépe zpracované. Ale všechny ostatní recenze na ní pějí chválu, tak je to asi jen můj osobní pocit :) V každém případě přečtěte a uvidíte sami ;-)

kristynao
10.02.2018 5 z 5

Někdy nejde jen o tajemství a o udržení záhady do posledního řádku. Někdy je to atmosféra, co vás na knize dostane. A okamžiků plných temnoty, zvrácenosti a manipulace, se v Nebezpečné laskavosti dočkáte měrou vrchovatou.
Za mě moc milé překvapení a netradiční zpracování thrillerového námětu.
Více v recenzi: http://thebooktalkblog.blogspot.cz/2018/02/rc-recenze-nebezpecna-laskavost-darcey.html

Zlatinka.Emilly
10.02.2018 5 z 5

Na tuto knihu jsem četla negativní recenzi a tak jsem ji ani nechtěla číst. Přemohla mě však zvědavost a vyplatila se. Zpočátku se mi nelíbil styl autorky, ale později jsem pochopila, že to mělo svůj smysl. Námět příběhu je zajímavý, samotný děj vás vede k hlubokému přemýšlení a ukazuje možnosti o kterých by se vám ani nezdálo. Kniha stojí rozhodně za přečtení.

Blaufik
07.02.2018 5 z 5

Za sebe mohu tuto pecku určitě doporučit. Nic zde není takové, jak se zdá a touha číst až do konce je v tomto případě opravdu neskutečná. A jedna rada na závěr, dávejte si pozor na svou kamarádku..

ondraPH
06.02.2018 5 z 5

Paráda! Pro toho, komu se před lety zalíbila Zmizelá, je tohle jistota! Skvělá atmosféra a rafinovanost... Doporučuju!

Sigricka64
04.02.2018 5 z 5

Nejvic se mi libilo psychologicke prokresleni dvou protikladnych postav a pritom kamaradek Steph a Emily. Je to opravdove kamaradstvi, prirozena naklonnost? Tolik se od sebe lisi! Pak jsem si ale uvedomila, ze moje vyborna kamaradka je taky hodne jina nez ja - jinak vypadame, jinak se stavime k ostatnim lidem, vlastne i zaliby mame o dost jine, presto se jedna bez druhe neobejdeme. Hodne me taky zajimalo, jak Steph vystupuje ve svem blogu, jaka by asi chtela byt, ale jak jina je doopravdy. Knizka me pak definitivne dostala, kdys se ke konci zacalo ukazovat, odkud mozna prameni, ze se ty dve skamaradily, co jakymsi sestym smyslem o sobe vycitily. Budte opatrni, komu duverujete, ale ja svoji kamaradce verim dal!

veronika9143
04.02.2018 5 z 5

Kniha mě bavila, často se mi stalo, že jsem během čtení změnila názor. Ať už na postavy, jejich charaktery, nebo na samotné události. Autorka všechno odkrývala postupně, takže pokud jsem myslela, že vím, jak to myslela, většinou jsem se spletla. Jelikož je tohle první kniha, kterou autorka napsala, tak ji hodnotím velmi kladně a doufám, že se dočkáme další. Taky jste měli takový pocit, že občas potřebujete nějakou postavu nutně zabít?? :-D

mikika
29.01.2018 2 z 5

od thrilleru očekáváte, že bude aspoň trochu napínavý. tady ale jen fascinovaně sledujete, jak si samí nesympatický lidi navzájem ubližujou...

kneslova
03.12.2017 4 z 5

Slušně napsaná kniha, jedna z těch kdy čtete a děláte si názor a najednou je všechno jinak,,,

zfilmováno thrillery tajemství incest dvojčata manželská krize kamarádky zmizení lidí thrillery pro ženy

Autorovy knížky

Darcey Bell