Nebezpečná laskavost

Nebezpečná laskavost https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366764/bmid_nebezpecna-laskavost-7Wu-366764.jpg 3 298 118

JE JEJÍ NEJLEPŠÍ KAMARÁDKA, SVĚŘILY SI VŠECHNA SVOJE TAJEMSTVÍ. JENOM JEDNO NE… Emily je okouzlující žena s oslnivou kariérou v módním oboru a s pohledným manželem Seanem tvoří pár, kterému leckdo závidí. Zároveň je zodpovědná a milující matka. Její kamarádka Stephanie, jejíž manžel před několika lety tragicky zahynul při autonehodě, se stará o malého syna a úzkostné pocity ventiluje na svém blogu určeném komunitě matek s malými dětmi. Všechno začalo drobnými laskavostmi. “Mohla bys vyzvednout Nickyho ze školy?” prosila Emily už několikrát svoji nejlepší kamarádku. A Stephanie je pokaždé ráda, že může být přítelkyni užitečná. Jednoho dne si ale Emily pro syna nepřijde, nezvedá mobil, neodpovídá na textovky. Nejistota trvá několik měsíců, až se v jezeře najde tělo utonulé ženy, kterou policie identifikuje jako Emily. Případ je uzavřen jako sebevražda… jenomže Stephanie náhodou narazila na důvod k pochybnostem a nejistota ji svírá čím dál naléhavěji. Neví Sean o Emilyině zmizení víc, než přiznává? Jak dobře znala svoji nejlepší kamarádku? Co ví o jejím dřívějším životě? Neudělala chybu, když se jí svěřila s tím, na co by ze své minulosti nejraději zapomněla? Co když se za kamarádstvím skrývá záludný, detailně promyšlený ďábelský plán?... celý text

Detektivky, krimi Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Leda

A Simple Favor , 2017

kalinkacz
24.06.2018 5 z 5

Jo, nápad byl vážně super, zápletka taky a nečekaný konec tu taky byl... Ale něco mi přeci jen trošku vadilo, nějak jsem se tolik nezačetla... Některé momenty byly dle mého názoru na psychothriller až moc komplikované, tudíž méně čtivé... I tak se mi ale kniha líbila a rozhodně budu vyhledávat další tituly s podobným námětem...

Mumik166
07.06.2018 2 z 5

Pro mě zklamání. Knížka je čtivá od začátku do konce , ale postrádá šťávu, spíše je to stále se měnící děj se zvláštním koncem.

Lethania
06.06.2018 3 z 5

Nuda. Beze smyslu. To jediné mě napadá, když se nad knížkou pořádně zamyslím. Postavy nesympatické a jejich chováni místy zvláštní a naivní. Příběh o ničem. Jeden z horších thrillerů.

Misa.K1
03.06.2018 4 z 5

Bavilo mě, bez "hluchých" míst, kdy bych měla nutkání přeskočit stránky a dostat se na konec. Super.

anája
01.06.2018 odpad!

Abych pravdu řekla,čekala jsem od knihy o moc víc.S psychothrillerem to nemá nic společného,začátek nuda a pak jen obyčejné zápletky a nové lži.Je to hlavně o lžích a chybí tomu to co má thriller mít -to napětí a husí kůže.

Pavlnka
06.05.2018 5 z 5

Ze začátku jsem chtěla knihu odložit, vůbec mě nebavila. Pak se to konečně rozjelo a měla jsem problém knihu odložit. Za mě perfektní.

Hella
28.04.2018 3 z 5

Jedna nesympatická a čtenáře štvoucí postava za druhou, nicméně odhlédnu-li od toho, pak mě kniha vcelku bavila. Jen také nechápu jaký smysl to celé pro tu největší zmiji :-) mělo.

perpe2a
22.04.2018 3 z 5

Kniha mě nezaujala. Děj je plýtký, přišlo mi to jako neskutečná slátanina. Jakoby si autorka pár psychothrillerů přečetla a pak se rozhodla napsat taky něco na ten způsob, až na to, že se to opravdu nepovedlo. Nebavilo mě to a těšila jsem se, až dočtu a vrhnu se na nějakou hodnotnou knihu. Za mě zklamání.

Januli
21.04.2018 3 z 5

Tři hlavní postavy a ani jedna sympatická. Nejvíce mi asi vadila Stephanie. Blbka co spala se svým bratrem. No nic to nemění na tom, že knížka se četla dobře, ale závěr vlastně nijaký, dle mého názoru nedopracovany.

ArwenAragorn
15.04.2018 4 z 5

Na debut to nebylo tak špatné. Psychologický thriller o lžích, tajemství a manipulaci s druhými osobami. Příběh o nebezpečném plánu, který se vymkl kontrole. Závěr byl pro mě nečekaným překvapením.

SPOILER
Zmizelou jsem ještě nečetla, tak nevím. V téhle knize mě ale všechny hlavní postavy štvaly. Emily- vypočítavá mrcha, která manipuluje s lidmi, ale všechno jí nějak velice rychle prochází a vychází, každý jí uvěří. Stejně musela mít už ze začátku nějaký plán, potřebovala, aby se našlo tělo a náhle zjišťujeme, že je z dvojčat, jak originální! A třeba v závěru ten prsten- okamžitě to hodí na Stephanii a policie se toho taky hned chytí. Stephanie - docela blbka, ale tím víc nebezpečná, realizuje se na ujetém blogu pro maminy. Sean - hrozný slaboch.

putpuda
31.03.2018 4 z 5

Tak já váhala mezi 3 a 4 *. Četla se dobře, ikdyž žádné napětí ani psycho nehledejte. Jsem trochu rozpačitá z toho konce. Tak si říkám, co vlastně z toho všeho Emily měla?! Každý vyvázl tak nějak jinak, než bych očekávala....trochu zvláštní závěr. Ale nechci prozrazovat. Blogy Stephanie mi nevadili, myslím, že tam právě byly naschvál. Né, že by mi byla Emily, Stephanie a Sean nesympatičtí....spíš jsou všichni tak trochu "na hlavu" ;)

TracyB
31.03.2018 5 z 5

Mě se to hodně líbilo. Od knihy jsem neměla jsem moc velké očekávání, čekala jsem něco ve stylu Moriarty, která mě poslední dobou začíná nudit, ale i tak jsem dala knize šanci a byla jsem velmi mile překvapená. Postavy jsou vykresleny perfektně, klidně bych vynechala ten blog, ten konec mě malilinko zklamal, ale stejně na prvotinu vynikající a určitě stojí za přečtení.

Ivuska.09
30.03.2018 3 z 5

Napínavý příběh, který upoutá. Dočetla jsem i přesto, že některé z hlavních postav jsou opravdu napsané tak, že vás neskutečným způsobem iritují. V tomto smyslu byla odvedena skvělá práce.

Kamienkova33
29.03.2018 5 z 5

Nebezpečná laskavost sa začína blogmi ,,supermatky" Stephanie, ktorá píše o živote mamičiek. Má malého syna, je vdova a nemá nikoho... teda okrem svojej najlepšej kamarátky - ambicióznej Emily. Tá však zo dňa na deň zmizne a keďže je aj jej manžel Sean preč, jej syn zostáva u zúfalej Stephanie. Ako ich všetkých ovplyvní zmiznutie Emily? Postupne sa odkrývajú tajomstvá, ktoré Stephanie, ale aj Emily skrývajú a dej sa dáva do pohybu. Polícia tvrdí, že vie, čo sa Emily stalo, avšak Stephanie a Sean si myslia niečo iné...
Pravdupovediac sa mi Stephanie zdala trochu otravná (v iných recenziách som sa dozvedela, že nie som jediná :-)), ale jej postava bola pre dej veľmi dôležitá. Vzťahy, ktoré sa medzi jednotlivými postavami vytvárajú, sú mierne povedané zaujímavé, príbeh je rozprávaný z pohľadov všetkých 3 hlavných postáv. Každý z nich má iný pohľad na pravdu.
Mne sa kniha veľmi páčila, každá kapitola priniesla nový zvrat a dobre sa mi to čítalo.

zuzana2599
26.03.2018 5 z 5

Výborně propracovaný psychothriller, u jehož čtení jsem sice necítila strach a ani mi nenaskakovala husí kůže, ale i tak mě neskutečně pohltil a bavil.
Je to moderně napsaný příběh plný manipulací, lží a tajemství. Emily je okouzlující, ale nebezpečná... Její kamarádka Stephanie mi byla víc sympatická, ale je to vlastně stejná potvora... Autorka bravurně vylíčila charaktery postav.
Tak mi napadá závěrem staré známé: Důvěřuj, ale prověřuj !!

ber
23.03.2018 5 z 5

Stylem mi připomínala Zmizelou, ty nekonečné blogy mě vážně štvaly a musím se přiznat, že jsem je částečně přeskakovala. Po první třetině knihy nastal zlom, který stál za to, i když konec jsem očekávala víc rafinovaný.

mariva
19.03.2018 4 z 5

Knize neschází napětí, člověk je zvědavý, jak se to všechno vyvine, ale zdá se mi, že knih na podobné téma se poslední dobou objevuje spousta. Tahle má v sobě zase něco trochu jiného, takže čtenáře chytne, ale není to zase až taková bomba a konec taky zůstává otevřený.

LaBella
15.03.2018 3 z 5

Čekala jsem víc. Kniha se mi špatně četla, přišlo mi, že se hrdinky často opakují...nápad dobrý, ale nemohla jsem se začíst, bylo mi vlastně jedno, jak kniha dopadne, hlavně abych ji už dočetla.

jarin58
13.03.2018 4 z 5

Kniha dobrá,ale všechny hlavní osoby nesympatický a na zabití.

Iwíček
09.03.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Musím říci, že mě dostal způsob, jakým ji autork napsala. Doslova vás hodí hned na první stránce do děje a vy se musíte zorientovat, tímto způsobem je čtenář aktivizován ke spolupráci s autorem. Ve své fantazii si musí položit mnoho otázek, na něž musí najít odpověď. Líbilo se mi, že ač dochází k přerušování toku myšlenek, není to činěno nijak násilně, čtenář se tak v textu neztrácí. Jediné, co zamotá hlavu, je neustálá manipulace. Manipuluje autorka prostřednictvím postav se čtenářem, nebo postavy manipulují samy sebou navzájem? Toť otázka.

zfilmováno thrillery tajemství incest dvojčata manželská krize kamarádky zmizení lidí thrillery pro ženy

Autorovy knížky

Darcey Bell