Nebezpečná laskavost

Nebezpečná laskavost https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366764/bmid_nebezpecna-laskavost-7Wu-366764.jpg 3 298 118

JE JEJÍ NEJLEPŠÍ KAMARÁDKA, SVĚŘILY SI VŠECHNA SVOJE TAJEMSTVÍ. JENOM JEDNO NE… Emily je okouzlující žena s oslnivou kariérou v módním oboru a s pohledným manželem Seanem tvoří pár, kterému leckdo závidí. Zároveň je zodpovědná a milující matka. Její kamarádka Stephanie, jejíž manžel před několika lety tragicky zahynul při autonehodě, se stará o malého syna a úzkostné pocity ventiluje na svém blogu určeném komunitě matek s malými dětmi. Všechno začalo drobnými laskavostmi. “Mohla bys vyzvednout Nickyho ze školy?” prosila Emily už několikrát svoji nejlepší kamarádku. A Stephanie je pokaždé ráda, že může být přítelkyni užitečná. Jednoho dne si ale Emily pro syna nepřijde, nezvedá mobil, neodpovídá na textovky. Nejistota trvá několik měsíců, až se v jezeře najde tělo utonulé ženy, kterou policie identifikuje jako Emily. Případ je uzavřen jako sebevražda… jenomže Stephanie náhodou narazila na důvod k pochybnostem a nejistota ji svírá čím dál naléhavěji. Neví Sean o Emilyině zmizení víc, než přiznává? Jak dobře znala svoji nejlepší kamarádku? Co ví o jejím dřívějším životě? Neudělala chybu, když se jí svěřila s tím, na co by ze své minulosti nejraději zapomněla? Co když se za kamarádstvím skrývá záludný, detailně promyšlený ďábelský plán?... celý text

Detektivky, krimi Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Leda

A Simple Favor , 2017

Matylda66
12.08.2019 1 z 5

Tak tohle byla strašná blbost... nedoporučuji!!

loskatos
12.08.2019 2 z 5

Možná jsem naivní, ale od knížky, zvláště pak od thrillerů, očekávám nějaké smysluplné vyústění, dobrý je na konci nějaký dějový twist, který člověka překvapí, zasáhne, změní pohled na předchozí děj. Tady se nic od začátku nestalo a kromě celkem zajímavého stylu psaní - z pohledu 3 hlavních postav, kniha nic nenabídla.
I vzhledem k celkové nesymatičnosti všech zúčastněných nemůžu dát víc, než 2*.

tacek01
07.08.2019 4 z 5

Překombinované...četla jsem i horší. Četlo se to dobře, příběh byl párkrát otočen, že jsem si nebyla jistá, kde je pravda... Hrdinka, či jak ji nazvat, na mě působila jako neskutečně naivní až hloupá osoba, chvílemi mi to fakt vadilo.

domihruzkova
30.07.2019 4 z 5

Ty blogové zápisky mně neskutečně štvaly!

Niky91
30.06.2019 2 z 5

Taková překombinovaná blbost.

DominaCZ
29.05.2019 2 z 5

Dvě hvězdy za čtivost.
Děj? názory na něj jste vypsali vy všichni, takže je to všechno dohromady: čtivý, ale debilní, naivní, nereálný,nudný,hluchý místa, šokující věci nešokovaly.

SPOILER
Děj jako to, že zfetujete sebe i ségru, ona si jde v tomto stavu zaplavat do ledovýho jezera, takže vy si v klidu prospíte 36 hodin a po procitnutí se vůbec nezajímáte kde je vaše sestra protože tušíte, že je teda někde utopená, ale přesvědčit se nepůjdete, vás musí nutně s*át, ne že ne.

Blogový zápisky? No klasických pár větiček jak už to bývá žejo, co jinýho tam hledat.

Steph nebyla jen naivní a salámistická, ona byla především dě*ka, která roztáhla nohy všem a měla z toho libé pocity, jež nám opakovala neustále, a zároveň ji týraly.
Chrápala s geneticky spřízněným bráchou a asi z toho vznikl syn - je to incest nebo ne? Poznal to někdo, když kluk není podobnej ani jí, ani otci, ale strejdovi??... prostě debil a ztráta času a místa na papíře.

"Zemře" vám manželka, a tak vy začnete chrápat s její kámoškou a nastěhujete si ji i jejího frocana do baráku, kde dovolíte, aby ona vyšoupla okamžitě věci manželky do sklepa ?
Ale no tak.
KONEC.
(film nezaujal už kvůli hercům - luxusní zbohatlický kočky a britské fešáky si představuju jinak.)

Liduka
10.05.2019 3 z 5

Začátek byla vážně nuda a až v polovině se to rozjelo. Nicméně mě strašně štvaly hlavní postavy. SPOILER: Emily byla megera, které všechno procházelo, Sean slaboch, který si nechal od své ženy diktovat a Stephanie naivní blbka. Jako kdyby po mě někdo chtěl (hlavně poté, co by mi vyhrožoval, že mě i moje dítě zabije a poté co si nahrával naše důvěrné rozhovory, aby je mohl proti mě někdy použít) , abych mu pomohla zahladit stopy po vraždě a navíc abych přinesla hřeben jeho partnera, tak by mě určitě napadlo, že z toho kouká pěknej průser a navíc nějaká bouda. Taky mě dost namíchlo, že konec není vlastně uzavřený, takže se jenom můžeme domnívat, kdo půjde sedět. Podle mě, kdyby se autorka více zaměřila na vyšetřování policie místo na románek mezi Seanem a Stephanii, tak by udělala mnohem lépe a možná bychom se dočkali i uzavřeného konce. Mimochodem to vyšetřování policie taky muselo stát za houby, když ani nepoznaly, že dotyčné chybí zub a přitom by neměl. No nic. Za mě tedy pouze 3 hvězdičky.

zdendula31
24.04.2019 3 z 5

Do půlky knihy jsem se prokousávala a moc mě nebavila.
Potom nabrala trochu spád,ale žádný šlágr to nebyl.

Ticiana
12.04.2019 3 z 5

Bohužel nemuzu jinak než 3 hvězdy. První třetina byla fakt nuda. Postavy nesympaticke, dej se dal docela dobre uhodnout. A ty otisky? To myslela autorka vážně? Dam šanci jeste filmu.

Hope80
28.03.2019 5 z 5

Dobrý psychothriller

Samii
07.03.2019 5 z 5

Za mě rozhodně super kniha. Akorát s těmi otisky prstů to fakt nedomyslela.

Misute603
07.03.2019 4 z 5

Kdybych před nějakým časem nečetla Zmizelou,tak bych řekla bomba.takhle jsem už od začátku tušila,jakým směrem se bude dej odebírat...slevu tak mi kniha bavila,i když žádná z postav se mi charakterově nelibila.za mě mohu doporučit

Zuzka12627
25.02.2019 1 z 5

Ke knize jsem se dostala až po filmovém zpracování a velké zklamání.. Kniha se čte rychle, ale to je tak vše. Film je opravdu i co se týká děje lepší a to nerada hodnotím knihy a filmy dohromady, ale zde je to tak.

Janinka.V
15.02.2019 3 z 5

Taková knížka, která nenadchne, ale ani neurazí. Jen ke konci už mi to přišli dosti překombinované.

Vladísek
06.02.2019 4 z 5

Můj pocit z knihy? Šokující thriller to pro mě zase až tak nebyl. Patrně z toho důvodu, že s podobnými díly se poslední dobou doslova roztrhl pytel. Nicméně i tak se mi kniha nečetla špatně. Hlavní postavy, a to bez rozdílu, na mě působily nesympatickým dojmem. Děj byl vcelku předvídatelný, Stephanie a její přihlouplé blogy o ničem mě neskutečně iritovaly. Každopádně, kniha čerpá z námětu, který tu už tisíckrát byl, pouze s menšími obměnami, takže čtenář chtě nechtě musí srovnávat. Já srovnávat nebudu a budu-li na knihu pohlížet jako na téma pro mě zcela neotřelé, dávám čtyři *.

Knihomolka97
03.01.2019 2 z 5

V momentu, kdy jsem po zhlédnutí filmu zjistila, že je natočený podle knihy, jsem byla nadšená a těšila jsem se, až si knihu přečtu.
Ale bohužel mě čekalo hoodně velké zklamání. To je snad úplně poprvé co se mi film líbil víc než kniha. Připadalo mi, že v knize skoro nic nedávalo smysl a nebylo to dostatečně vysvětleno.
Hodně mi vadila postava Stephanie. Ta její naivita proboha! Pořád jsem doufala, že se vzpamatuje, ale bylo to spíše čím dál horší. :-/

Doporujuču radši kouknout na film. :-)

MichaelaZlebkov
02.01.2019 3 z 5

Čekala jsem od knihy víc. Žádná závratně promyšlená zápletka.. občas přitažené za vlasy.. dočetla jsem jen proto, že jsem byla zvědavá, jak kniha dopadne.. a byla jsem zklamaná

andrea4468
29.12.2018 4 z 5

Čtivá, i když děj trochu obehraný...každopádně konec knihy nebyl nějak závratný.

HaHa11
25.12.2018 4 z 5

To vůbec nebylo špatné! Pokud bych před lety nečetla Zmizelou (přeci jenom ještě o level výš), řekla bych, že to bylo výborné. Autorka dala dohromady slušnou (a celkem uvěřitelnou) sestavu psychopatů a sociopatů a dala jim dostatek času a prostoru, aby se pořádně rozjeli. Chudáci ti děti!

Yogi
28.11.2018 2 z 5

Prezentuje se to jako mysteriózní thriller s geniálním plánem psychopatickýho mozku a hrozně překvapující zápletkou, při jehož čtení budete mít od začátku do konce husinu. Ale moc to nefunguje.
Dočíst se to dalo. A vcelku rychle - autorčin styl mi vyhovoval. Zprvu jsem se nedokázala úplně prokousat přes blogový zápisky (jen tak mimochodem - chci v reálu vidět člověka, co by tohle doopravdy čet - jako pravidelně - no a že podle knihy ten blog četlo teda hafo lidí - asi prostě Američani), ale nakonec mi to přišlo jako příjemný osvěžení, protože co vím, nikde jinde jsem na tenhle formát zatím nenarazila.
Doopravdy ale musím vytknout charaktery. Stojím si za tím, že v psychothrillerech jsou postavy klíčový - a tady nebyly vůbec dobře vyvedený, nudný, plochý, s děsně "nepředvídatelnejma" vzorcema chování, asi aby se s příběhem dobře pracovalo. Stephanie působila jako drama queen, co se neustále schovávala za svýho syna a za přesvědčení, že je dobrá matka, protože pomáhá ostatním maminkám, takže jí všechno ostatní omlouvá - co si připadala zajímavá svejma "velkýma tajemstvíma", po kterejch ve finále neštěk ani pes a během líčení příběhu jako by vyprchaly - jestli je někdo takhle posedlý něčím, co kdysi udělal špatně, a myslí si, že je monstrum, opravdu by na to tak rychle zapomněl, jo? Nevím, zkrátka mi přišlo, že Stephaniina minulostní linka byla dosazená jen proto, aby se slovo "tajemství" a "lhaní" stalo "jako by" druhou tváří knihy "naplno".
Emily aka o dost tupější Gone Girl to zas moc nemyslelo. Asi měla být vykreslená jako geniální lhářka, ale její myšlenkový pochody se mi nezdály moc jasný, spíš chaotický. Seanovy kapitoly byly zas vcelku zbytečný - co jsme se o něm vlastně dozvěděli? Že se bojí svý ženy a že je Brit (to tam zaznělo asi 50x).
Zhruba už v první třetině knihy jsem si byla jistá, jak to dopadne, poslední stránky mě donutily zvednout hodnocení alespoň na 2 hvězdičky - kdyby takhle přemýšlela Emily celou dobu, možná bych jí ten "psychopatickej" háv i věřila. Takhle to byla ale spíš parodie na psychopaty, sociopaty, patologický lháře a thrillery - furt ta stejná pohádka - v hlavní roli s hysterickejma matkama.

zfilmováno thrillery tajemství incest dvojčata manželská krize kamarádky zmizení lidí thrillery pro ženy

Autorovy knížky

Darcey Bell